Golománék nyertek, Mocsánék kikaptak

A UCLA és az Idaho State is megkezdte a szezont - Golomán György kezdett, és majdnem 30 percet játszott, de Mócsán Bálint is 16 percnyi játéklehetőséget kapott.

UCLA (1-0) - Georgia Tech (0-1) 63-60 (35-32, 28-28)

A hétközi balhéja után foghíjas UCLA az első 23 percben végig vezetett szinte, de nagyon különbséget egyáltalán nem tudott kialakítani. A 24. és a 29. perc között aztán, 37-37 után futottak egy 11-0-s sorozatot, és ez meghatározta a találkozó végjátékát. A Georgia Tech mindent megpróbált, visszakapaszkodtak ellenfelükre, de Jose Alvarado kihagyta a legvégén a potenciális egyenlítő triplát, így győzött a Bruins.

Golomán György kezdőként szerepelt a sanghaji találkozón, ahol 28 percet töltött a parketten, és ezalatt 4 pontot (2/5 dupla, 0/2 tripla), 6 pattanót (4 támadó), 1-1 blokkot és eladott labdát, valamint 3 személyi hibát jegyzett.

Arizona State (1-0) - Idaho State (0-1) 94-74 (51-33, 43-41)

Az Idaho State is elkezdte az idényt ma hajnalban, méghozzá idegenben. Jól tartotta magát a vendég együttes, de 8-7-es vezetésük után az Arizona State csinált egy 15-2-es szakaszt. Innen még visszajött a meccsbe a Bengals, Mócsán triplájával lett egál az állás a 14. perc közepén (28-28), a félidőből hátralévő hat és fél percet azonban 23-5-re nyerték a hazaiak, és a fordulás után egyáltalán nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a vendég gárda.

Mócsán Bálint csereként 16 percet kapott, és 4 pontig (0/1 dupla, 1/2 tripla, 1/2 büntető), 4 pattanóig, valamint 1 gólpasszig jutott ez idő alatt.