Golománék pazar támadójátékkal verték a Michigant

Golomán György csapata, a UCLA már az országos második kiemelt, ma hajnalban a Michigant győzték le, ezzel továbbra is hibátlanok - Gyuri ma is hasznos tagja volt csapatának.

Mint arról a hét elején szó volt, Golomán György csapata, a UCLA Bruins az akkor első kiemelt, most a 6. helyre "visszasorolt" Kentucky-t győzte le legutóbb, aminek meg is lett a következménye, a 11. helyről az országos második pozícióba kerültek előre. Így vágtak neki Lonzo Ballék a ma hajnali, Michigan elleni meccsnek.

UCLA Bruins (10-0) - Michigan Wolverines (7-3)  102-84 (50-50, 52-34)

Pazar első félidőt játszottak a felek. Az elején fej-fej mellett haladt a két csapat, majd 6-7 pontos előnyt épített ki magának a Bruins. 39-33 után egy 11-0-val fordított a vendég gárda, vezettek már 7 ponttal is, de az utolsó bő egy percet 9-2-re hozta a UCLA, ezzel lett a félidő egál (50-50). Elég annyit a támadójátékokról, hogy a hazaiak 10/14-es, ellenfelük pedig 12/16-os mutatóval rendelkezett a triplavonalon túlrúl a nagyszünetben. A fordulás után azonnal bekezdett a Bruins, 8 ponttal húztak el 3 perc alatt, innen pedig már nem tudott fordítani a Michigan. 5 perccel a vége előtt még 10-en belül voltak legalább, de Bryce Alford robbantott ekkor, 15 pont környékére nőtt a távolság, sőt, volt kereken 20 is fél perccel a vége előtt. Összességében újfent magabiztosan nyert a UCLA (102-84).

Lonzo Ball a büntetőit leszámítva most is az egyik legjobb volt (19 pont, 4/7 tripla, 5/10 büntető, 7 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda), de a szokásos nevek most is jók voltak - TJ Leaf volt a legeredményesebb (21 pont, 8 pattanó), Aaron Holiday szinte hibátlan produkcióval rukkolt elő (17 pont, 5/5 tripla, 5 gólpassz, 3 eladott labda), Isaac Hamiltonnak is ment a játék (14 pont, 7 gólpassz, 4 pattanó), Bryce Alford pedig a végén volt igazán főszerepben (18 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz). A túloldalról Zak Irvint lehet leginkább kiemelni, ő kifejezetten hatékonyan és sokoldalúan kosarazott (18 pont, 4/6 tripla, 7 gólpassz, 5 pattanó, 3 szerzett labda).

Golomán György 10 perc alatt kipontozódott 5 személyi hibájával, ez idő alatt 6 pontot szórt hibátlan dobóteljesítménnyel (3/3 dupla), emellett 2 támadópattanója és 1 gólpassza volt még.