Golománék végig vezetve verték a USC-t

A UCLA végig vezetett a USC elleni Pac-12 torna negyeddöntőben - a Trojans többször visszakapaszkodott a meccsbe, de Golománék végül 76-74-re győztek, így bejutottak az Arizona elleni elődöntőbe.

Pac-12 torna, negyeddöntő
UCLA Bruins - USC Trojans 76-74 (38-35, 38-39)

Az országos harmadik kiemelt UCLA a USC-vel találkozott ma reggel a Pac-12 konferencia negyeddöntőjében - mint ismert, a Bruins idei három vereségéből az egyiket pont a Trojans ellen szenvedte el. Jobban kezdett a UCLA - Steve Alford legénysége a 7. perc közepén már 10 pont fölötti előnnyel rendelkezett (14-3). Elég sokáig 10 pont környékén mozgott a Bruins fórja, aztán 32-20 után csinált egy 7-0-t a USC, majd Lonzo Ball két hármasa után jött egy 8-0-s negyedlezáró szakasz a Trojanstól, ezzel mindössze 3 pont volt a távolság a két fél között a nagyszünetben (38-35). A fordulás után egy pontra is megközelítette ellenfelét a USC, de jött egy 12-0-s három perc a UCLA-től, így a 25. perc közepén megint 13 ponttal vezettek (50-37). A távolság nem nagyon csökkent, de egy picit mindig közelebb tudott kerülni ellenfeléhez a Trojans, sőt, a 36. perc közepén kettő pont volt csak a differencia, újra meccsben volt a USC (71-69). Fordítani azonban nem tudtak, a UCLA végig előnyben játszott, és bár a végén Bennie Boatwright dobott még egy hármast, ezzel együtt is 76-74-re a Bruins diadalmaskodott.

Golomán György 9 percet játszott, ami alatt 2 pontot (1/1 dupla), 1-1 gólpasszt, pattanót, blokkot és eladott labdát, valamint 2 személyi hibát jegyzett.

A UCLA magyar idő szerint holnap reggel 05:30-tól az Arizona ellen lép pályára a Pac-12 konferencia torna elődöntőjében.