Golománék visszaléptek a győzelem ösvényére

Golomán György és csapata, a UCLA az Oregon State otthonában diadalmaskodott ezúttal, ezzel megvan az első győzelmük a konferencián belüli alapszakaszban is.

Oregon State Beavers (4-11, 0-2) - UCLA Bruins (13-1, 1-1)  63-76 (26-34, 37-42)

A UCLA az első félidőben gyakorlatilag folyamatosan lépett el ellenfelétől mindig egy kicsit jobban, de 8 pontos fórt sikerült csak kiépíteniük az első 20 perc során (26-34). A fordulás után vissza is jött a meccsbe az Oregon State, 38-38-nál egyenlítettek. 43-44 után után dőlt el aztán az összecsapás, itt futottak a vendégek a félidő felénél egy 9-2-t (45-53), a 35. percben pedig már 64-50 volt a javukra, és innen nem volt már visszaút az Oregon State számára, 76-63-ra győzött a Bruins.

A vendégek olyan nagyon nem nőttek ellenfelük fölé, kicsit több büntetőjük volt (12/16 vs. 15/23), kicsit több pattanójuk (28-33), viszont sokkal több gólpasszuk (9-21) és jóval kevesebb eladott labdájuk (16-10), így belefért, hogy a dobóteljesítmények nagyjából megegyeztek. A két nagy sztár, Lonzo Ball (23 pont, 7 gólpassz, 6 pattanó) és TJ Leaf (21 pont, 10 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) voltak a legjobbak a vendégektől, és Aaron Holiday volt még sokoldalú (14 pont, 6 gólpassz, 4 pattanó, 3 szerzett labda).

Golomán György ezúttal mindössze 4 percnyi játéklehetőséget kapott, pontot nem szerzett (0/1 dupla), és mást sem írhattak fel mellé a statisztikusok.

A UCLA következőleg péntek hajnalban játszik, a Californiát fogadják majd.