Golománék visszavágtak az Oregonnak, Mócsánék kikaptak

Golomán György és csapata, a UCLA 19 pontos hátrányból felállva visszavágott szezonbeli első vereségéért a már 5. helyen kiemelt Oregonnak, az Idaho State viszont Mócsán Bálinttal a fedélzeten vereséget szenvedett a Portland State otthonában.

UCLA Bruins (9-3, 22-3) - Oregon Ducks (10-2, 21-4)  82-79 (39-48, 43-31)

Jóval jobban kezdtek a vendégek, a 7. perc végén 20-10-re vezettek, a 14. percben pedig már 19 pont volt az előnyük (18-37). Aaron Holiday és Bryce Alford révén csinált egy 14-0-s sorozatot a Bruins, amivel visszajött a meccsbe, de a félidőben így is 9 pontos lemaradásban voltak (39-48). A fordulás után újra 10 pont fölé nőtt a távolság, 15 ponttal is vezetett a Ducks, a 29. perc elejétől, 67-54-es vendég vezetés után azonban merőben megváltozott a játék képe. A vendég gárdának támadásban semmi nem jött össze, a UCLA viszont folyamatosan szerezte a kosarakat, így kevesebb mint 10 perc alatt futottak egy 21-3-at, ezzel két és fél perccel a vége előtt már ők vezettek 75-70-re. Az Oregon megpróbált ugyan újra felpörögni, de előbb Lonzo Ball tartotta csapata előnyét, a végén pedig Holiday büntetőzött jól, ezzel végül 82-79-re győzött a UCLA, amely visszavágott a december 28-ai vereségért - az volt a Bruins első zakója ebben az idényben.

Golomán György mindössze 4 percnyi lehetőséget kapott ezúttal, 1 blokk, 1 személyi hiba és 1 kihagyott mezőnykísérlet került a neve mellé.

Portland State Vikings (5-6, 12-10) - Idaho State Bengals (3-8, 5-18)  74-69 (33-36, 41-33)

Itt a félidőben még vezetett a vendég együttes, amely zsinórban két győzelemből érkezett erre a találkozóra, de a második félidőben fordítottak a hazaiak, akik végül hozták sajnos a papírformát.

Mócsán Bálint 26 perc játékidő alatt 5 pontig jutott (1/1 dupla, 1/5 tripla), volt 4-4 személyi hibája és lepattanója, valamint 1-1 gólpassza, szerzett és eladott labdája.