Megvan Golománék 12. sikere is

Golomán György és csapata, a UCLA még mindig hibátlan ebben az idényben - a 12-0-s mérleget az Ohio State elleni, a második félidőben végig kézben tartott mérkőzés után érte el a Bruins.

UCLA Bruins (12-0) - Ohio State Buckeyes (8-3)  86-73 (40-37, 46-36)

A UCLA ezúttal a 8-2-vel álló, nagyon jó hírű Ohio State-tel találkozott. Az első félidő nagy részében a várakozásoknak megfelelően szoros volt a csata, csak a 18. perc közepére tudott meglépni 10 ponttal a Bruins (40-30), de az Ohio State egy 7-0-s futással zárta az első 20 percet, így kiegyenlített volt az eredmény a nagyszünetben (40-37). A fordulás után leginkább Bryce Alford (20 pont) vezetésével 14 ponttal lépett meg a UCLA alig több mint 4 perc alatt (56-42). Ezt követően az Ohio State megpróbált még visszazárkózni, 6 pontnál közelebb azonban nem jutottak - 67-61 után Aaron Holiday (20 pont, 5 szerzett labda) vette kezébe a dolgokat, gyakorlatilag egymaga állította vissza csapata előnyét 11 pontra a 36. percre (78-67). Innen még egyszer feljött 7 pontra a Buckeyes, de kezében tartotta a találkozót a UCLA, elég simán nyertek (86-73).

Alford és Holiday mellett Isaac Hamilton is jól játszott (17 pont, 7 pattanó), TJ Leaf ma csendesebb volt (13 pont, 9 pattanó), a Top5-be várt Lonzo Ball pedig kacérkodott a tripla-duplával (8 pont, 9 gólpassz, 9 pattanó, 3 szerzett labda). Golomán György kezdett ezúttal is, 17 perc alatt 4 pontot (1/1 dupla, 2/2 büntető), 4 pattanót, 1-1 szerzett labdát, gólpasszt, blokkot és eladott labdát jegyzett személyi hiba nélkül.

Utolsó konferencián kívüli alapszakaszmeccsét csütörtök hajnalban, a Western Michigan egyetem ellen játssza a UCLA.