Mócsán 11 pontja ellenére kiesett az Idaho State

Mócsán Bálint kiválóan játszott, 11 pontot szórt a Sacramento State ellen, vezetésével pedig a félidőben még jobban is állt az Idaho State, de végül 91-76-ra kikapott a Bengals a Big Sky konferenciatorna első fordulójában, így kiesett.

Big Sky konferencia torna, 1. forduló
Sacramento State Hornets - Idaho State Bengals  91-76 (41-43, 50-33)

Mint arról volt már szó, a Northern Colorado nem indult ebben az évben a Big Sky konferenciatornán, így a konferencia alapszakaszában 11. helyen végző Idaho State a 10. kiemelést kapta, és a 7. kiemelt Sacramento State-tel kellett megküzdenie a negyeddöntőbe jutásért az első fordulóban.

Nem kezdett jól a Bengals, 7-2-vel nyitott a Hornets, de nagyobb különbség nem alakult ki, sőt, Brandon Boyd büntetőivel az 5. perc végén átvette a vezetést az Idaho State (12-14). A Sacramento State visszavette az előnyt szinte azonnal, de 5-6 pontnál nagyobb távolságra nem tudtak ellépni ezúttal sem, amiben nagy szerepe volt Mócsán Bálintnak is - a MAFC neveltje az első 17 percben 3 triplát süllyesztett el az ellenfél gyűrűjében, volt még két büntetője is, harmadik hármasával pedig újra csapata vezetett (36-37). A szoros első 20 perc végén 2 ponttal jobban is állt a Bengals (41-43), ami a fordulás után sem változott egy ideig, ám 51-47-es Idaho State-vezetés után futott egy 16-3-as 7 percet a Hornets, ahol végleg megfordult a találkozó - a 31. perc közepén 9 ponttal vezetett a Sacramento State (63-54). Próbált még kapaszkodni az Idaho State, de az utolsó 6 percben 10 pont fölé nőtt a differencia, és végül 91-76-ra győzött a Hornets, így a Bengals kiesett.

Mócsán Bálint összesen 29 percet töltött a pályán, ami alatt 11 ponttal zárt (0/1 dupla, 3/6 tripla, 2/2 büntető), volt még 4 lepattanója, 1 gólpassza és 2 beütött faultja.