Mócsán 18 pontjával nyert az Idaho State, Golománék kikaptak

Az Idaho State szoros meccset nyert meg a hat triplát dobó Mócsán vezetésével - a UCLA kikapott a Utah-tól.

Utah (18-9, 10-6) - UCLA (19-9, 10-6) 84-78

Jól kezdtek a vendégek, vezettek 7 ponttal is az első félidő első felében, de a 10. perc környékén átvette az irányítást a Utah, onnantól kezdve jóval jobban játszottak a hazaiak, és a nagyszünetre már ők mehettek el 7 pontos fórral (47-40). A fordulás után 14 pontra nőtt gyorsan a differencia, de a 33. percben 3, három perccel a vége előtt pedig egyetlen pontra jött fel a UCLA (70-69). A végjátékban aztán magabiztos volt már a Utes, így nyert végül 6 ponttal (84-78).

Golomán György kezdőként 24 perc alatt 10 pontig (2/6 dupla, 1/3 tripla, 3/5 büntető), 5 pattanóig, 1-1 gólpasszig és blokkig, 3 eladott labdáig és 4 személyi hibáig jutott.

Idaho State (13-13, 8-7) - Idaho (19-8, 11-4) 86-83

Jobban kezdett a jóval jobban álló Vandals, 10-11 után azonban egy 11-0-val fordított a Bengals (21-11). Gyorsan visszajött ellenfelére az Idaho, de megint megléptek a hazaiak, és a félidőben 7 ponttal vezettek (45-38). A fordulás után gyakorlatilag végig vezettek Mócsánék (a MAFC nevelése hat triplát dobott, testvériesen elosztva a két félidő között), de a mérkőzés legvégén egyenlített az Idaho (83-83). Az utolsó szó aztán Brandon Boydé lett, aki 2.2 másodperccel a vége előtt értékesített egy triplát, ezzel nyert meg egy nagy meccset az Idaho State (86-83).

Mócsán Bálint 32 percnyi játéklehetőséget kapott ezúttal kezdőként, ezalatt 18 pontot szórt (0/2 dupla, 6/9 tripla), 1-1 pattanót és gólpasszt tett ehhez hozzá, és volt még 3 eladott labdája.