Mócsán kiváló formában, Golománék kikaptak

A UCLA kétszeri hosszabbítás után kapott ki a Stanfordtól - a 4 triplát beszóró Mócsán az SUU ellen vezette győzelemre az Idaho State-et.

Idaho State (7-6, 2-0) - SUU (6-8, 0-3) 93-78

Az első félidő első felében nem volt nagy differencia a két gárda között, aztán a 12. perctől kezdve nőtt fokozatosan a hazaiak előnye - volt már 11 pont is, abból maradt a nagyszünetre 7 (49-42). A fordulás után 10 percig rohamoztak még a vendégek, 4 pontra többször is feljöttek a Bengalsra, de a felvonás második fele ezúttal is Mócsánéké volt - gyorsan 10 pont fölé tornázták a különbséget, és végül 15 ponttal diadalmaskodtak, ezzel második konferencián belüli mérkőzésüket is hozták (93-78).

Mócsán Bálint kezdőként 36 perc alatt 15 pontot (1/4 dupla, 4/5 tripla, 1/1 büntető), 5 pattanót, 1 gólpasszt, 2 eladott labdát és 2 beütött faultot jegyzett.

A mérkőzés 3 perces összefoglalója többek között Mócsán kosaraival is:

Stanford (7-8, 1-1) - UCLA (11-4, 2-1) 107-99 kétszeri hosszabbítás után

Az első félidő (is) szorosan alakult - a hazaiak maximum 3, a vendégek pedig 5 ponttal tudtak vezetni ebben a szakaszban, pont ennyi volt a Bruins előnye 20 perc játék után (36-41). A fordulást követően sem változott sokáig az összkép, nagyon minimális fórban játszott a UCLA, a játékrész közepén azonban megindultak a vendégek, és Golomán hármasa után, a 31. percben 13 ponttal vezettek már (61-74). Elkezdett kapaszkodni a Stanford, de még öt és fél perccel a rendes játékidő vége előtt is 12 pont volt a hazaiak hátránya - itt jött tőlük egy 8-0-s, majd nem sokkal később egy 5-0-s szakasz, amivel egyetlen pontra közelítették ellenfelüket, Dorian Pickens triplájával pedig egyenlítettek (85-85).

Az első hosszabbításban váltott vezetéssel haladtak a csapatok, de ezúttal Aaron Holiday a vendégeknek egalizált az utolsó pillanatban (94-94). A második ráadás első felében még három ponttal a UCLA ment, az utolsó 100 másodperc viszont teljesen egyoldalú volt a hazaiak javára, akik 96-99 után egy 11-0-s szakasszal zárták le a mérkőzést (107-99).

Golomán György ezúttal is kezdőként szerepelt, 27 perc alatt szedett be 5 személyit, de ez idő alatt is elért 14 pontot (2/3 dupla, 2/4 tripla, 4/7 büntető), 2-2 pattanót és szerzett labdát, valamint 1-1 blokkot és eladott labdát.