Mócsán újabb győzelemre vezette az Idaho State-et

Zsinórban negyedjére nyert a Bengals - a magyar fiú a mezőny legeredményesebb játékosa volt, és beállította karriercsúcsát pattanókban.

Idaho State (4-5) - Youngstown State (2-9) 86-62 (40-26, 46-36)

9-0-lal nyitottak a hazaiak, de az első félidő első felében még tartotta magát a Youngstown State, a 15. perc végén még csak 23-20-ra vezetett a Bengals. Ezt követően indult be igazán az Idaho State, amely az első 20 perc utolsó negyedét 17-6-ra nyerte, így 14 pontos előnyt épített ki magának a nagyszünetre (40-26). A fordulás után gyorsan 20 pont fölé nőtt a differencia, és onnantól kezdve nem volt kérdés a győztes kiléte, a hazaiak végül 24 ponttal győztek (86-62).

Mócsán Bálint kezdőként 26 percet töltött a parketten, ami alatt 17 pontot (3/5 dupla, 3/5 tripla, 2/3 büntető) szórt, ezzel nemcsak saját csapata, hanem az egész mezőny legeredményesebb játékosa is lett. Volt még 7 pattanója (ami egyébként megegyezett eddigi karriercsúcsával az NCAA-ben), 2 eladott labdája és 1 beütött személyi hibája, megint kiválóan játszott az idén nagyot javuló MAFC-nevelés.

A találkozó hosszabb összefoglalója Mócsán tripláival és zsákolásával is többek között: