Mócsánék is vereséggel kezdték a konferencia-alapszakaszt

Mócsán Bálint és az Idaho State Bengals egy sokáig hullámzó meccsen kapott ki a Montana Grizzliestől - a magyar kosaras 5 pontig jutott.

Montana Grizzlies (6-8, 1-0) - Idaho State Bengals (2-11, 0-1)  74-62 (42-32, 32-30)

A Montana 8-0-lal kezdte a meccset, de gyorsan visszakapaszkodott a Bengals, a 12. percben azonban 25-14-nél 10 pont fölé nőtt a különbség. Innen kevesebb mint 3 perc alatt megint visszajött a meccsbe az Idaho State leginkább Ethan Telfair (19 pont) 2+1-einek köszönhetően, de megint a hazaiak jöttek, 27-25 után egy 15-3-as rohanást csináltak, így 14 ponttal vezettek a 18. perc elején (42-28).

Mócsán ekkor értékesített 2 büntetőt, a vendégek pedig 10 pontra faragták hátrányukat a szünetig, sőt, a második félidő elején Brandon Boyd (15 pont, 7 pattanó) újabb hármasával és Novak Topalovic dupláival összességében egy 11-0-t csináltak, újra ott voltak ellenfelük nyakán (42-39). A szokásos válasz azonban nem maradt el: jött a 12-2-es hazai futás és így a 13 pontos Montana-előny a 28. percben (54-41). Ez volt a döntő szakasza a meccsnek, innen ugyanis már nem tudott felállni az Idaho State, sőt, a 39. percben 20 pont volt már a differencia a két gárda között (74-54). A végén kozmetikázott a Bengals többek között Mócsán hármasával, így lett a vége 74-62.

Mócsán Bálint 11 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 5 pontot szórt (1/2 tripla, 2/2 büntető), volt még 2 gólpassza és 1 személyi hibája.