Nagy meccsen kapott ki a UCLA, először az idény folyamán

A UCLA Bruins az országos 21. kiemelt Oregon Ducks vendége volt ma hajnalban a Pac-12 alapszakaszában. Nagyon hullámzó meccset játszott a két gárda, Golománék 15 másodperccel a vége előtt még 4 ponttal vezettek, de egy majdnem dudaszóra kapott triplával így is kikaptak, így megvan első vereségük az idényben.

Oregon Ducks (1-0, 12-2) - UCLA Bruins (0-1, 13-1)  89-87 (52-47, 37-40)

Az első félidő elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán elkezdte a gumizást az Oregon - 5, majd 7 pontokkal húztak el a UCLA-től, a Bruins azonban mindig vissza tudott kapaszkodni, akármikor nagyobb lett volna a hátránya. A 15. perc végére lett először 8 pont a különbség (42-34), majd a 18. perc végére volt ez már 12 pont is (49-37), de innen is lefaragta 5 pontra félidei hátrányát Steve Alford csapata (52-47) a TJ Leaf-Thomas Welsh magasemberduónak köszönhetően.

A fordulás után a fordítás is megvolt Leaf és Bryce Alford tripláival (52-53), aztán óriási hullámzásba kezdett a meccs. A hazaiak 8 ponttal megléptek megint (65-57), majd a Bruins futott egy 15-0-t Lonzo Ball hármasainak köszönhetően, amit Golomán labdaszerzés utáni ziccere zárt le a 33. perc elején (65-72). Bryce Alford triplákkal és Welsh duplákkal 8 pont volt még az utolsó 3 és fél perc előtt is a vendégek előnye (74-82). A Ducks közelebb jött ellenfeléhez, de 4 ponttal vezetett a UCLA még 15 másodperccel a vége előtt is (83-87). Ekkor jött azonban Payton Pritchard triplája, majd az 1+1-es büntetőszabály miatt Bryce Alfordnak elég volt kihagynia az első büntetőt, az Oregon leszedte a védőpattanót, az egész meccsen jól játszó Dillon Brooks (23 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) az addigi 1/7-es triplamutatója ellenére elvállalta a meccsnyerőt kintről, és be is dobta 0.8 másodperccel a vége előtt, így nyert 89-87-re az Oregon.

A meccs hosszabb összefoglalója:

A vendégek jobban dobtak mezőnyből (30/65 vs. 34/64) és triplából is (11/30 vs. 11/25), viszont a hazaiak sokkal többször állhattak oda a vonalra (18/25 vs. 8/12), és kevesebb eladott labdával dolgozott az Oregon (9-14). A hazaiaknál az említett Brooks mellett a másik fontos végjátékbeli hármast dobó Pritchard volt a legjobb (15 pont, 9 gólpassz), míg a vendégeknél Welsh dupla-duplázott (20 pont, 10 pattanó), Ball sem volt rossz (14 pont, 6 gólpassz, 3 pattanó), de rajtuk kívül azért voltak gondok. Isaac Hamilton és Aaron Holiday most eltűntek, Leaf (13 pont, 5 pattanó) is némileg halványabb volt a szokásosnál, Alford pedig eljutott ugyan 20 pontig egészen kiváló dobásmutatóval (6/10 tripla, 7/11 mezőny), de egyetlen büntetőjét kihagyta, az pedig a meccsbe is került csapatának.

Golomán György 8 percnyi játékidő alatt 4 pontot szerzett (2/3 dupla), volt 2 pattanója, 1 szerzett labdája és 2 beütött faultja.

A Bruins két nap múlva, szombat hajnalban játszik majd, akkor az Oregon State vendégei lesznek.