NCAA: Golománék továbbmentek, Mócsánék és Krivacsevicsék kiestek

A UCLA a Stanfordot győzte le, az Idaho State a Southern Utah-tól, a Duquesne pedig a Richmondtól kapott ki a konferencia tornákon.

UCLA - Stanford 88-77

Négy perc alatt 13-4-es vezetésre tett szert a Bruins, és az első félidő közepén már 13 ponttal is vezetett (30-17), a 16. perc közepén viszont már egyenlő volt az állás, a Cardinals egy 15-2-vel egyenlített (32-32). Az első 20 perc végén négy ponttal vezetett a UCLA (44-40), de a Stanford a 27. percig egyetlen ponttal volt csak lemaradva (55-54). Innen kezdett egyre jobban elhúzni a UCLA, amely állandósította 8-10 pontos előnyét, és végül 11 ponttal győzött (88-77).

A Bruins ma éjszaka az első kiemelt Arizona ellen folytatja a Pac-12 torna elődöntőjében.

Golomán György 21 perc alatt kipontozódott, 2 pontot (1/4 dupla), 3 pattanót, 1-1 gólpasszt, blokkot és szerzett labdát jegyzett.

Idaho State - Southern Utah 68-76

Az Idaho State jól kezdett, az első félidő közepén, 11-13 után egy 8-0-lal fordított, és egy ideig őrizte is 6-8 pontos fórját. Az első 20 perc második fele viszont egyértelműen a Southern Utah-é volt, amely 28-23-as Idaho State vezetés után egy 16-2-vel átvette az irányítást. A fordulás után (33-39) 15 ponttal is vezetett már, de a 28. percben megint feljött két pontra az Idaho State (48-50). Innentől hol elhúzott 8-9 ponttal a Southern Utah, hol 2-3 pontra visszajött az Idaho State - a végjáték a Southern Utah-é volt, így Mócsánék kiestek a konferencia tornáról. (68-76)

Mócsán Bálint 39 percet játszott kezdőként, ami alatt pontot nem dobott (0/4 dupla, 0/4 tripla), leszedett 4 lepattanót, volt 1 gólpassz és 2 szerzett labdája, valamint 3 beütött faultja.

A Duquesne is játszott már, 81-69-re kikapott a Richmondtól, de Krivacsevics Márkó most sem lépett pályára.