Rosco Allen két triplája is kellett a Stanfordnak!

A magyar-amerikai kettős-állampolgárságú Rosco Allen a padról beszállva, első félidőben nyújtott jó játékával fontos szerepet vállalt abból, hogy nem úszott el a Stanford számára ideje korán a mérkőzés. A későbbiekben -ha nehezen is- nyerni tudtak, így 14-8-ra alakítottak összesített, 5-4-re pedig a PAC-12 konferencián belüli mérlegüket.

Honfitársunk csereként kapott lehetőséget, s a lehető legjobban szállt be a meccsbe. Beállását követően labdát szerzett és az indítást triplával fejezte be. A következő offenzívából jött a második hárompontos, mellyel lendületet adott az addig finoman fogalmazva akadozó támadógépezetnek. Nagy futásba kezdett a Stanford, mely a félidő derekához érve egyenlített. De a televíziós szünet előtt még egy újabb szerzett labdával, s egy azonnali kiharcolt falttal vetette észre magát Rosco, sajnos a büntetők kimaradtak. Ellenben örömteli, hogy vele a pályán hajtott végre 14-0-ás rohanást a hazai együttes. (17-26) Azonban Allen padra ültetésével mintha megszűnt volna a lendület, elakadt a támadójáték, és a félidő végére 2 pontra olvadt a hazai vezetés.

A második félidőben aztán az Oregon State komolyan ráijesztett a hazaiakra, mivel nem csak egyenlítettek, megfordították a meccs állását, átvették a vezetést. Azonban még épp időben kapott észbe a Stanford és Powell, Bright tripláival, valamint Huestis jó lepattanózásának, védőmunkájának köszönhetően megnyerte a meccset, s ezzel a sikerrel pozitívba billentette mérlegét a PAC-12 konferencián belül (5-4).

Érdekesség, hogy a Cardinal jobb triplamutatót (25-ből 14) produkált, mint ami a mezőnydobásokat (58-ból 26) illeti. Emellett feljavuló védekezésük jelentette a győzelem kulcsát, valamint a Randle (20 pont, 5 gólpassz), Powell (14/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) és Huestis (16 pont, 13 lepattanó, 7 támadólepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) trió, s így 81-73 arányban diadalmaskodott a Stanford Cardinal.

Rosco 6/6 ponttal zárta a mérkőzést, úgy, hogy mindkét triplakísérlete gyűrűbe hullt, azonban a fennmaradó 3 mezőnydobását, és két büntetőjét elhibázta. Ellenben 2 szerzett labdával és 1 kiharcolt falttal segítette együttesét.

Rosco Allen és a Stanford Cardinal legközelebb magyar idő szerint szerdáról csütörtökre virradó éjjel 03:00-kor lép pályára, méghozzá idegenben az Arizona Wildcats ellen, mely jelen pillanatban 8. helyen áll az országos rangsorban.