Rosco Allen kezdett, csapata vesztett!

Az első félidőben annak ellenére szerzett kilenc pontos vezetést a Stanford, hogy 11 eladott labdát jegyezhettek fel náluk. Érhetetlen összeomlás következett be a nagyszünet után. Támadásban szinte értékelhetetlen volt a vendég csapat, a hazaiak pedig köszönték szépen a lehetőséget, egyenlítettek, majd fordítottak. A második félidő ötödik és tizenegyedik perce között csupán két büntető írt a táblára a vendég gárda, 9! percen keresztül küzdöttek azért, hogy mezőnykosarat tudjanak szerezni. Rosco a játékrész elején, 5 pontos előnynél büntetőzhetett, mindkét alkalommal hibázott, viszont azonnal labdát szerzett, de a lehetőséggel nem tudtak élni csapattársai, így nem tudott új lendületet venni a Cardinal. A végjátékban hiába értékesített Jio Fontain két büntetőt 6,9 másodperccel a lefújás előtt még maradt esélye az egyenlítésre a Stanfordnak. Randle elhibázta a tempót, de – az egész meccsen gyengén dobó (15-ből 5 mezőnyből) - Powell előtt még adódott lehetőség, zsákolása azonban kimaradt, így győzött a USC.

A Stanfordnak nem lesz könnyű dolga következő fordulóban, ugyanis a neves UCLA Bruins együtteséhez látogatnak, amely impresszív 11-3-as (PAC-12; 1-0) győzelem/vereség mutatóval áll a konferencia élmezőnyében, s nem mellesleg nagyon jó támadóegységgel bírnak. 18,5 gólpasszt osztanak ki meccsenként, amivel a komplett NCAA tekintetében a 4. helyet foglalják el. 6 mérkőzés óta veretlenek, érdekesség, hogy eddig minden találkozójukat otthon játszották, s épp a magyar fiú csapata ellen játszanak utoljára hazai közönség, mielőtt idegenbeli szereplésük megkezdenék. Egyre inkább számolni kell velük, ugyanis december 28-án a 7. helyre rangsorolt Missouri Tigerst fektették két vállra, hosszabbítás után. Náluk pattogtat a 2013-as NBA Draft egyik legnagyobb prospectje, Shabbaz Muhammad, akinek kegyeiért 2012 őszén a Duke és a Kentucky is versenybe szállt, azonban ő a UCLA-t választotta. Muhammad 19,3 pontot átlagol (49% mezőnyből, 48,5% triplából), mellette a másik hátvéd, Jordan Adams (16,9 pont, 48% mezőnyből) okozhat majd nehéz perceket a Stanford híveinek.

Szombat este, magyar idő szerint 21 órakor rendezik meg a UCLA Bruins – Stanford Cardinal mérkőzést. Fentiek tükrében valószínűsíthető, hogy Rosco ismét a védő oldalon kap majd komoly feladatot, támadásban pedig limitálva lesznek lehetőségei.