Simán jutottak tovább Golománék, következik a Cincinnati

Nagyobb nehézségek nélkül jutott tovább a UCLA a March Madness első köréből - Golomán György is eljutott 8 pontig.

March Madness, Déli régió, 1. kör
UCLA Bruins (3.) - Kent State Golden Flashes (14.)  97-80 (47-39, 50-41)

A Bruins 8-0-lal, 16-2-vel és 20-5-tel kezdte a mérkőzést, de volt 17 pontos előnyük is az első félidőben - innen lett 8 pont a távolság 2 hármasnak köszönhetően a félidő végére (47-39). A fordulás után volt 4 pontos is a differencia a két együttes között a 24. percben, de a UCLA gyorsan rendezte a sorokat - előbb 10 pont környékén tartották előnyüket, majd a második félidő második felében előbb 15, majd 20 pontra növelték fórjukat, így nagyobb izgalmak nélkül arattak rajt-cél győzelmet. A két, draft szempontjából is nagyon érdekes játékos közül Lonzo Ball 15 pontig, 4 pattanóig és 3 gólpasszig jutott, TJ Leaf pedig 23 ponttal és 6 pattanóval zárt a győztesnél.

Golomán György ezúttal 17 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 8 pontot (3/3 dupla, 2/3 büntető), 3 pattanót, 2-2 gólpasszt és blokkot, valamint 1 szerzett labdát és 2 beütött faultot jegyzett.

A meccset ezen a linken tudjátok visszanézni!

A UCLA következőleg a Cincinnativel csap össze, magyar idő szerint hétfő hajnalban.