Vége az álmoknak: elképesztő hajrá után estek ki Allenék

Nem nagyon vannak szavak arra, amit percekkel ezelőtt láthattunk a magyar-amerikai Rosco Allennel felálló Stanford Cardinal és az Arizona State derbijén a PAC 12 Tournament első körében. Bár honfitársunk nagy reményekkel rajtoló csapata hatalmas csalódásként kiesett és ezennel biztosan lemarad a 64-es főtábláról, az után a hajrá után, amit a Stanford már lehetetlen helyzetből produkált, csak dicséret illeti Rosco Allen csapatát, mely hosszabbításban, egy ponttal kapott ki.

A borzasztó napot kifogó, s csapata esélyeit végig csak romboló "sztár", Chasson Randle (12-ből 2 mezőnyből, 5 pont, 2 eladott labda, 5 fault) ámokfutását nem tudta végül ellensúlyozni az az Aaron Bright (27 pont, 12-ből 6 tripla, 5 gólpassz), aki - nincs rá jobb szó - megőrült a negyedik negyedben, s a 10 pontos különbségen belül maradni igyekvő Stanfordot szinte egymaga mentette meg. Az utolsó 8 percben 17 pontot szóró apró hátvéd 77 - 69-nél előbb egy kettest értékesített a negyedik felvonás utolsó percére fordulván, majd az ellenfél kihagyott büntetője után Josh Huestis (a center, aki elsősorban a védekezéséről híres) triplázott, aztán jött két jó büntető az Arizona State-től, úgy festett, minden eldőlt. Erről viszont elfelejtették értesíteni az extázisban dobó Brightot, aki úgy dobta be a hármast, hogy közben még oda is ütöttek neki - jöhetett a plusz egy büntető, egál!

Mivel a 34 pontos Jahii Carson kihagyta a potenciális meccsnyerő dobást, így jöhetett a hosszabbítás, ahol mondani sem kell, hatalmas lélektani előnyben volt Johnny Dawkins legénysége. Ám valahogy csak kifogta a szelet saját vitorlájából a Cardinal, mégpedig Chasson Randle eszetlen dobálózása vezetett oda, hogy 5 ponttal meglépjen az Arizona State, az utolsó pillanatokban Huestis újabb triplája már csak a végeredményen kozmetikázott, heroikus küzdelem (89 - 88) után jutott be a legjobb nyolc közé a 9. kiemelt (és játszik majd az elsőnek rangsorolt UCLA-vel), így Rosco Allenék számára befejeződött a szezon érdemi része, bár valószínűleg az NIT Tournamentre címvédőként meghívják majd a Stanfordot, ha már a March Madness nem jött össze a kaliforniaiaknak.

A magyar tehetség sajnos ezen az estén a szokásosnál is kevesebb lehetőséget, illetve labdát kapott, csereként beállva 2 lepattanóig és egy elrontott kétpontos kísérletig jutott 7 perc alatt.

A magyar-amerikai kettős-állampolgárságú, Budapesten születő és felcseperedő Rosco Allennek a Kezdő5.hu teljes stábja is gratulál az első NCAA-s szezonjához, mely reméljük, hogy az NIT Tournamenttel még folytatódik a Stanford Cardinal számára.