Vége Golománék idényének

Golomán György és csapata, a UCLA ezúttal kikapott a Kentucky-tól a March Madness Sweet 16 körében, nem jutott be a legjobb 8 közé, így véget ért a Bruins számára a szezon.

March Madness, Déli régió, Sweet 16
Kentucky Wildcats (2.) - UCLA Bruins (3.)  86-75 (36-33, 50-42)

Az első félidőben még váltott vezetéssel haladtak a csapatok, aztán a második félidő közepére 9 ponttal meglépett a Kentucky szépen lassan (60-51). Innen még visszajött 4 pontra a Bruins, de 60-56 után futott egy 11-2-es szakaszt a Wildcats, amely így 13 pontos előnnyel ment bele az utolsó bő 5 percbe (71-58). Innen nem volt már visszaút a UCLA számára, amely 86-75-ös vereséget szenvedett, kiesett a legjobb 16 között, így vége a szezonjának.

A győztesnél a jelenleg a draft 6. helyére rangsorolt De'Aaron Fox sokat segített magán a játékosbörze szempontjából is, mivel 39 pontot szórt (13/20 mezőny, 13/15 büntető), míg a túloldal irányítója, a jelenleg Top2-be jósolt Lonzo Ball nagyon visszafogott volt (10 pont, 8 gólpassz, 3 pattanó, 2 blokk, 4 eladott labda, 1/6 tripla), viszont az is eldőlt, hogy jelentkezett a draftra. A győztesnél a másik Top6-ba várt játékos, Malik Monk is jó teljesítményt nyújtott (21 pont), az első kör végére predesztinált Bam Adebayo már halványabb volt (2 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó), míg a UCLA magasembere, az első kör második felébe várt TJ Leaf hiába hozott ezúttal is jó számokat (17 pont, 7 pattanó).

Golomán György 6 perc alatt 4 pontot szórt (2/2 dupla, 0/1 tripla), volt 1 pattanója és 1 személyi hibája.