Könnyedén nyert a Duke

Austin Rivers vezetésével győzni tudott az 5. kiemelt Duke a Virginia Tech otthonában. Rivers kiválóan játszott, 18 pontjával csapata legjobbja volt a Cassel Coliseumban megrendezett mérkőzésen. A Blue Devils (17-3, 5-1 ACC) nagy segítséget kapott a padról is, Ryan Kelly és Seth Curry is nagy lendületet és frissességet hozott a pályára. Kelly 15 pontot rámolt be, Curry pedig 11 egységig jutott. A Duke harmadik győzelme volt ez sorozatban, legutóbbi nyolc mérkőzésükből hetet megnyertek. A Virginia Tech (12-10, 1-6 ACC) csapatának voltak bíztató momentumai, de a mérkőzés végére nem volt kérdés, hogy melyik csapat érdemel győzelmet.  Erick Green és Victor Davila voltak a Hokies legjobbjai, előbbi 17 pontot és 7 lepattanót, utóbbi 16 pontot és 7 lepattanót szorgoskodott össze. A tegnapi vereségükkel elkönyvelték sorozatban a harmadik buktájukat, legutóbbi nyolc mérkőzésükből hetet elveszítettek.

Austin Rivers kiválóan játszott, betörései és távoli kísérletei is hatékonyak voltak

A VT Hokies védelme néhol egészen jól muzsikált, az első félidőben volt olyan több mint négy perc, amikor a Duke nem tudott mezőnyből betalálni. Mondhatni felesleges volt ez a négy perces időszak, mert utána csináltak a kékek egy 13-2-es rohanást, a hazaiak újra ott voltak ahol a part szakad. Kulcsfontosságú volt, hogy a Virginia Tech borzasztóan dobta a hárompontosokat. 13 kísérletükből mindösszesen hármat dobtak be, ellenben a Duke 18-ból 8-at értékesített. A két csapatnak ez volt a 46. randevúja, a Duke 38-8-ra vezeti a két csapat egymáselleni mérlegét.