Madness: a Florida és az Arizona is a 8 között

Túl vagyunk a Madnessen a Sweet 16 felén, azaz négy csapat már ott van a legjobb 8 között. A két első kiemelt, a Florida és az Arizona is bejutott az Elite 8-be, igaz, utóbbi nem a legsimábban. A Wisconsin borzasztóan magabiztosan verte a Baylort, míg a két alacsonyan rangsorolt együttes találkozóján az Ohio State-t és a Syracuse-t is kiejtő Dayton jutott tovább, az ő álmuk folytatódik, míg a Stanford szezonja befejeződött. Lássuk a négy meccs rövid összefoglalóját, illetve a ma esti, holnap hajnali programot!

South

#4 UCLA - #1 Florida   68-79 (30-36, 38-43)

Az elején jobban kezdett a Jordan Adams (17 pont) vezette UCLA, ám a 7-8. perc környékén Michael Frazier II (19 pont, 6 pattanó) vezetésével átvette az irányítást a Gators. Végig maguknál tartották az előnyt, de nagyobb fórra nem sikerült szert tenniük. A második félidőben előbb megint Frazier II pontjaival elhúzott a Florida 11 pontnyira (39-50), 10 perccel a vége előtt viszont már majdnem egál volt (55-56) Adams és Kyle Anderson (11 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda) kosarainak köszönhetően. Ekkor dőlt el azonban a meccs, ezt követően ugyanis négy és fél percig pontképtelen volt a UCLA, Scott Wilbekin (13 pont) feljavulásának köszönhetően pedig újra 11 pontra lógott el a Florida (55-65), ahonnan már nem volt visszaút a Bruins számára. A vesztesnél Travis Weart (14 pont) lehet még kiemelni, míg a Gatorsnél nagyon hasznos volt Kasey Hill (6 pont, 10 gólpassz, 6 pattanó).

#11 Dayton - #10 Stanford   82-72 (42-32, 40-40)

Az első félidő második felében döntötte el a találkozót a Dayton: addig szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, ott viszont pillanatok alatt 10 pont környékére, sőt, fölé növelte fórját a Dayton. A második félidőben Dwight Powell (17 pont, 9 pattanó) és Stefan Nastic (15 pont) vezetésével még mindent megpróbált a Cardinal, 4 pontra is feljöttek a 25. percben, de Jordan Siberttel (18 pont) ebben a periódusban nem bírtak, így hiába kezdett játékba lendülni Chasson Randle is (21 pont, 5 pattanó), 10 pont fölé nőtt újra a Stanford hátránya alig két perc alatt. Innen már nem is tudtak visszajönni egyszer sem, viszonylag simán nyert a Dayton. A győztesnél Kendall Pollardot (12 pont) és Devin Olivert (12 pont, 7 pattanó, 3 gólpassz) lehet még megemlíteni, míg a túloldalon Josh Huestis (13 pont, 8 pattanó, 4 blokk, 3 szerzett labda) főleg védekezésben volt feltűnően hatékony.

A Dayton a legjobb 8 között a Floridával csap össze.

West

#4 San Diego State - #1 Arizona   64-70 (32-28, 32-42)

Szinte a teljes első félidőben a Dwayne Polee II (13 pont), Winston Shepard (13 pont), Xavier Thames (25 pont) trió által irányított San Diego State állt jobban, sőt, előbbi kettő pontjainak köszönhetően az utolsó 6 percben kezdtek is nagyobb fórra szert tenni, de a felvonás végét kicsit elrontották - így is 4 ponttal jobban álltak azonban az Aaron Gordon (15 pont, 6 pattanó, 2 blokk) és Rondae Hollis-Jefferson (15 pont, 6 pattanó) által életben tartott Arizonával szemben. A második félidőben is előnyben maradt Thames és Shepard pontjaival az Aztecs, de ott lógott a nyakukon az első kiemelt, az utolsó 6 percnek pedig egál állással mentek neki a felek (50-50). Ekkor jött az eddig a pontig szinte teljesen haszontalan Nick Johnson (15 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz), aki az összes pontját ebben a periódusban szerezte, tarthatatlannak bizonyult, így a Wildcats ha nem is simán, de továbbment a legjobb 8 közé.

#6 Baylor - #2 Wisconsin   52-69 (16-29, 36-40)

A nap legsimább meccsét játszotta egymással a két együttes, ugyanis a Wisconsin a 10. perctől kezdve csinált egy 15-3-as futást, 14 ponttal vezettek a 16. perc végén (11-25), innen pedig már nem tudott mit csinálni az első félidőben teljesen megfojtott Baylor. A nagyszünet után Isaiah Austin (12 pont, 5 pattanó), Kenny Cherry (12 pont, 8 pattanó) és Cory Jefferson (15 pont, 7 pattanó) próbálkoztak még, de ez csak arra volt elég, hogy 20 pont alatt tartsák a távolságot. A győztesnél Frank Kaminsky (19 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 6 blokk) volt a legjobb, de hasznosan játszott Traevon Jackson (7 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és Ben Brust (14 pont, 6 pattanó) is.

A Wisconsin ellenfele a Final Fourba kerülésért az Arizona lesz a következő körben.