March Madness, 6. nap: A Florida elképesztő győztes dobása

Ma hajnalban lejátszották a March Madness hatodik játéknapját, kialakult a legjobb 8 mezőnye - búcsúzott Golomán György csapata, a UCLA, a North Carolina hozta a papírformát, a South Carolina dominált a Baylor ellen, a Florida pedig egy elképesztő dobással jutott be az Elite 8 körbe, ráadásul hosszabbítás után, pedig a rendes játékidőben (majdnem) elszórakozták a továbbjutást.

A tegnapi napon játszották a Sweet 16 kört a Midwest és a Nyugati régióban, ezen a linken olvashattok az eseményekről.

Kelet

Keleten már kiesett az első kiemelt, így az őt megverő, nyolcadik kiemelt Wisconsin a negyedik kiemelt Floridával találkozott. A Badgers az első félidő közepén 11 ponttal is vezetett, de a nagyszünetre átvette a vezetést a Gators (34-32). A fordulás után, a 26. perc elején már a Florida vezetett 10 ponttal (51-41), a felvonás felére azonban fordított a Wisconsin egy 12-1-es szakasszal (52-53). Innen megint jött a floridai együttes, négy és fél perccel a rendes játékidő vége előtt 12 ponttal vezettek (68-56), de Zak Showalter (14 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével huszáros hajrát vágott ki a Badgers, amely egyenlített is két másodperccel a vége előtt az említett úriember hármasával, jöhetett a hosszabbítás (72-72).

A ráadásban egy perccel a vége előtt még 5 ponttal a Wisconsin állt jobban (75-80), de jött előbb Chris Chiozza (8 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó) egyenlítő duplája 24 másodperccel a vége előtt (81-81), majd a draft második körének végére várt Nigel Hayes (22 pont, 6 pattanó) hiába értékesített két büntetőt, Chiozza végigrobogott a pályán, és egy futtából, "estében" elengedett hármassal megnyerte a meccset (84-83) - idén messze ez volt a leginkább a Madnessre jellemző találkozó. A győztesnél a második kör elejére várt Devin Robinson halvány volt (7 pont, 5 pattanó, 2 blokk).

A régió másik találkozóján az a hetedik kiemelt South Carolina találkozott a harmadik kiemelt Baylorral, amely utoljára 1973-ban nyert kört a Madnessen. A Gamecocks már kétszer megtette ezt az idei kiírásban, de most se sokat teketóriáztak, 15-15 után futottak egy 16-0-s szakaszt, így már a félidőben 15 ponttal vezettek (22-37). A második felvonásban sem változott semmi, a Baylor esélytelenül bukott el - 11 pontra feljöttek egyszer (38-49), de arra egy 9-1-gyel válaszolt a South Carolina, amely tükörsimán ment tovább 22 pontos győzelmével. A vesztesnél az első kör végére jósolt Jonathan Motley volt a legjobb (18 pont, 9 pattanó), de egyedül ő jutott 10 pont fölé, a győztesnél Sindarius Thornwell emelkedett ki pontszerzés tekintetében (24 pont, 6 pattanó).

Eredmények a Sweet 16 kör Keleti régiójából

Florida (4.) - Wisconsin (8.)  84-83 hosszabbítás után
Baylor (3.) - South Carolina (7.)  50-70

Dél

Az első kiemelt North Carolina a negyedik kiemelt Butlerrel csapott össze, és lényegében az első negyed első felére eldöntötte az összecsapást - 13-12 után csináltak egy 14-0-s rohamot, amivel megléptek 15 ponttal (27-12). 10 pont alá csak pillanatokra nézett be a Bulldogs, de volt már 20 pontos hátrányuk is az első 20 perc során. 16 pontos félideji előnyéből jól gazdálkodott a Tar Heels, rettenetesen könnyedén jutottak tovább, egy pillanatig sem forgott veszélyben a végül 12 pontos sikerük. A győztesnél a lottery végébe várt Justin Jackson megint nagyon jó volt (24 pont, 5-5 gólpassz és pattanó).

A Kentucky győzelméről a UCLA ellen reggel külön beszámoltunk már - ezen a linken olvashattok róla bővebben és nézhetitek meg a hosszabb összefoglalót is.