March Madness: még mindig bent van a négy első kiemelt

Tegnap és ma hajnalban lejátszották a Sweet 16 kör mérkőzéseit a March Madnessen - mind a négy első kiemelt ott van a legjobb 8 között.

Gyakorlatilag meglepetések nélkül zajlott le a March Madnessen a legjobb 8 közé jutásért vívott 8 találkozó.

A keleti régióban az első kiemelt Kansas egy szoros első félidő után 79-63-ra verte a Marylandet a 27 pontos Perry Ellis vezetésével, a második kiemelt Villanova pedig már az első félidőben is nagy előnyre tett szert, onnan még 6 pontra visszajött a Miami, de a második félidőben is sokkal jobb volt a 'Nova, végül 92-69-re nyert - ebben a régióban tehát az első és a második kiemelt játssza majd a papírforma "döntőt" a Final Fourért.

Ugyanez a leosztás lesz nyugaton, ahol az első kiemelt Oregon a 22 pontig, 6 gólpasszig és 5 pattanóig jutó Dillon Brooks vezetésével 82-68-ra győzte le a Duke-ot. Brandon Ingram 24 ponttal (9/20 mezőny, 2/7 tripla, 4/6 büntető), 5 pattanóval, 3 gólpasszal, 2 szerzett labdával és 1 blokkal búcsúzott az egyetemtől - mivel Top2-be várják, szinte biztos, hogy jelentkezik a draftra. A második kiemelt Oklahoma már az első 20 percben kiütötte a Texas A&M-et, végül 77-63-ra győztek Jordan Woodward (22 pont, 8/11 mezőny, 5/6 tripla, 5 gólpassz) és Buddy Hield (17 pont, 10 pattanó) vezetésével - utóbbi az egyik állva maradó játékos az idei draft lotterybe várt fiataljai közül, egyedül a Notre Dame-nél játszó Demetrius Jackson van még versenyben rajta kívül.

A keleti régió első kiemeltje, a North Carolina parádézott támadásban, 101-86-ra verték az 5. kiemelt Indianát, nagyon simán kerültek ők is a 8 közé.

A hatodik kiemelt Notre Dame már egy picit nehezebben - ők 61-56-ra diadalmaskodtak a Wisconsin felett úgy, hogy 26 másodperccel a vége előtt Vitto Brown triplájával még 56-53 volt a Badgersnek az állás. Ezt követően jött azonban Demetrius Jackson, ziccert dobott, majd labdát lopott és megint ziccerezett. Ezt követően már a Wisconsinon volt a nyomás, de hibáztak, az utolsó lehetőségüknél pedig Jackson újabb szerzett labdát jegyzett, az ő két büntetője zárta a meccset. A draftexpressen jelenleg 11. helyen rangsorolt Jackson 18 mezőnydobásból és 4 büntetőből szerzett mindössze 16 pontot (6/18 mezőny, 2/2 tripla, 4/4 büntető), de volt 6 gólpassza, 3-3 pattanója és szerzett labdája, ennél is fontosabb azonban az a clutch játék, amit láthattunk tőle.

A Midwest régióban a Virginia az Oklahomához hasonlóan már az első félidőben döntésre vitte a dolgot, Anthony Gill (23 pont, 8 pattanó) vezetésével verték végül az Iowa State-et 84-71-re. A 10. kiemelt Syracuse pedig nagy meccset játszott a 11. kiemelt Gonzagával, hat és fél perccel a vége előtt még 57-48-ra vezetett a Gonzaga, innen azonban mindössze 3 pontra voltak képesek, a Syracuse pedig Trevor Cooney (15 pont) vezetésével fordítani tudott annak ellenére is, hogy az utolsó percben egy borzasztóan rossz ítéletet hoztak ellenük a játékvezetők, amelyet azonban visszanézés után sem lehetett megváltoztatni. A Gonzagánál a Top20-ba várt Domantas Sabonis brutális statisztikával zárta az idényt, 19 pontot (8/12 mezőny, 3/4 büntető), 17 pattanót és 5 blokkot jegyzett a litván legenda fia.