March Madness: Villanova - North Carolina döntő lesz

A North Carolina simán, a Villanova pedig történelmet írva jutott a fináléba - döntő kedd hajnalban.

Ma hajnalban megrendezték az NCAA első számú év végi tornájának két elődöntőjét, amely túl sok izgalmat nem tartogatott.

A két meccs közül a Villanova - Oklahoma volt a simább, előbbi ugyanis tükörsimán jutott be a döntőbe, miután már a félidőben 14 ponttal vezetett (42-28), erre pedig egy 30-ast tett rá a második 20 perc során, így lett a vége 95-51 - 44 pontos különbség a legnagyobb a Final Fourok történetében. A Sooners legnagyobb sztárja, az eddig remekül teljesítő Buddy Hield most csődöt mondott (9 pont, 4/12 mezőny, 1/8 tripla, 7 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda, 4 eladott labda), de más sem lehet büszke teljesítményére az Oklahománál. A túloldalon Josh Hart vitte a prímet (23 pont, 10/12 mezőny, 1/1 tripla, 2/3 büntető, 8 pattanó, 4 gólpassz), de még heten értek el rajta kívül legalább 8 pontot, kategória különbség volt a két fél között.

A másik elődöntőben nagyjából 12 percig haladtak fej-fej mellett a felek, 18-18 után a North Carolina futott egy 9-0-s szakaszt, így a félidőben 11 pont volt a különbség a javukra (39-28). A fordulást követően a Syracuse nem esett úgy össze, ahogy az Oklahoma a másik meccsen, Malachi Richardson (17 pont, 7/14 mezőny, 2/5 tripla, 5 pattanó) vezetésével visszajöttek 50-57-re a 31. percben, de ennél közelebb nem jutottak már, végül 83-66-ra győzött a Tar Heels. A győztesnél négyen is eljutottak legalább 13 pontig, Brice Johnson és Justin Jackson voltak a legeredményesebbek 16-16 egységgel, a túloldalon pedig Richardson mellett a 22 pontos Trevor Cooney-t lehet még kiemelni, de jóval több lábon állt a North Carolina.

A döntőre magyar idő szerint április 5-én, kedd hajnali 03:19-től kerül sor.