Napi tananyag: 24-ből 24!

A Wichita State immáron 24. mérkőzését nyerte, miközben a West Virginia meglepetésre legyőzte az Oklahoma gárdáját.

A nap mérkőzése

# 4 Wichita State (24-0) – Indiana State (17-6) 65-58

Talán a legnehezebb konferencián belüli ellenfeléhez utazott a Wichita State, így értelemszerűen nagy rivaldafényt kapott az Indiana State elleni mérkőzésük. Az első húsz percben viszonylag jól tartotta magát a házigazda elsősorban Manny Arop (16 pont, 9 lepattanó) és Jake Odum (11 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) kettőse révén. A fordulást követően azonban rákapcsolt a rangsorolt gárda és Cleanthony Early (19 pont, 5 lepattanó) valamint Tekele Cotton (14 pont, 5 gólpassz) duója révén magabiztosan meg is nyerte a mérkőzést megőrizve így veretlenségét.

A nap meglepetése

# 23 Oklahoma (17-6) – West Virginia (14-9) 86-91 h.u

A nap legnagyobb meglepetését egyértelműen a hullámzó West Virginia az Oklahoma felett aratott győzelme jelentette. A házigazda az első félidőben Eron Harris (28 pont, 4 lepattanó), Juwan Staten (20 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) és Terry Henderson (17 pont) triója révén egyszerűen állva hagyta ellenlábasát. A fordulást követően magára talált a rangsorolt gárda, így Jordan Woodard (23 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Tyler Neal (16 pont, 7 lepattanó) és Buddy Hield (15 pont, 8 lepattanó) hármasa egalizált, majd kiharcolta a hosszabbítást is. A ráadás öt percében Eron Harris mindent bedobott, ami a keze ügyébe került, így az Oklahoma esélyei egy pillanat alatt szertefoszlottak.

A nap embere:

A nap játékosa címet ezúttal a Delaware (18-7) spílere Davon Usher érdemelte ki, aki a Charleston (12-12) elleni 67-64 arányban megnyert mérkőzésből 42 ponttal és 7 labdaszerzéssel vette ki a részét.