Napi tananyag: A Pac-12-ből szemezgettünk

Tartja makulátlan mérlegét az Arizona, mialatt a Pac-12 konferencia rangadóján a UCLA diadalmaskodott.

A nap mérkőzése

Utah (14-6) – # 1 Arizona (20-0) 56-65

Sokan izgatottan lesik, hogy vajon melyik csapat lesz az utolsó, amelyik elbukja makulátlanságát. Nos egyelőre a válasz még várat magára, bár a Utah a tegnapi este folyamán szépen belassította a ranglistavezető Arizona szekerét. Delon Wright (19 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Jordan Loveridge (13 pont, 5 lepattanó) és Dakarai Tucker (10 pont) hármasának vezérletével a Utes végig szépen dolgozott, ám így is csak futhatott az eredmény után. Nick Johnson (22 pont, 4 lepattanó), Brandon Ashley (11 pont, 7 lepattanó) és Aaron Gordon (10 pont, 12 lepattanó) triója révén az igencsak szűk rotáció ellenére is magabiztosan győzött a Wildcats.

A nap meglepetése

California (14-6) – UCLA (16-4) 64-76

Maradva a Pac-12 konferenciában a játéknap egyik legnagyobb rangadójának ígérkezett a California és a UCLA parolája. Már az első félidőben remek csapatjátékkal rukkolt elő a házigazda, így David Wear (18 pont, 7 lepattanó), Kyle Anderson (17 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) és Bryce Alford (13 pont) révén már az első húsz percben eldőlt a mérkőzés végkimenetele. A fordulást követően elsősorban Jordan Mathews (18 pont, 6 lepattanó) és Justin Cobbs (14 pont) kettőse révén próbálta még kozmetikázni az eredményt a California, azonban a győzelemre már nem lehetett esélyük.

A nap embere:

A nap játékosa címet ezúttal a Nebraska (10-9) spílere Terran Petteway érdemelte ki, aki a Minnesota (15-6) elleni 82-78 arányban megnyert mérkőzésből 35 ponttal és 6 lepattanóval vette ki a részét.