Tisztes USC helytállás Brazíliában

Maurice Jones érett játékkal hívta fel magára a figyelmetA University of Southern California lejátszotta második mérkőzését is a brazíliai túrájuk alkalmával. Az első mérkőzésüket sikeresen vették egy másodosztályú csapat ellen, hétfőn azonban már egy jóval magasabban rangsorolt csapat ellen kellett bizonyítaniuk a rátermettségüket. A Sao Jose dos Campos az élvonal egyik legjobb gárdája, Kevin O'Neill és fiai felköthették azt a bizonyos gatyát. A győzelem most elmaradt (81-87), de a los angelesi csapatnak nincs miért szégyenkeznie, tisztesen helytálltak a tapasztalt csapat ellen. Az első félidőben a házigazdák 20 ponttal elléptek az egyetemistáktól, de a második félidőben új erőre kaptak és néhol már látványos és dinamikus játékkal rukkoltak elő, ennek köszönhetően kozmetikázni tudtak az eredményen is. " Büszke vagyok a csapatomra, igazán jól játszottunk, a második félidői játékunk minden dicséretet megérdemel" mondta O'Neill, a USC edzője. A végzős Joi Fontan 28 pontjával csapata legeredményesebb játékosa volt, a brazíliai túra első mérkőzésének is ő volt a legjobb pontszerzője a maga 29 pontjával, most azonban egy jóval erősebb csapat ellen is képes volt villantani. A másodéves Maurice Jones 20 pontjával mutatta meg, hogy lehet majd rá számítani az idei szezonban. Garrett Jackson a másodéves csatár 11 pontot és 10 lepattanót szerzett, DeWayne Dedmon 6 pontot, 9 lepattanót és négy sapkát produkált. A USC ugyanazzal a kezdővel állt ki a mérkőzésre amivel az első mérkőzésen is. Fontan, Jones, a harmadéves csatár Aaron Fuller, másodéves csatár Evan Smith és Dedmon.