Újabb négy táncos felvéve

A Metro Atlantic Conference döntőjében az Iona találkozott a Manhatten gárdájával. A mérkőzés érdekesen alakult, hisz szinte végig a Manhatten vezetett ám a második játékrész utolsó perceiben az Iona szinte a semmiből visszahozva a meccset harcolta ki zsinórban már a második bálozását. 60-57 lett a végeredmény. A Gaels utolsó tíz mérkőzésén megtáltosodott, amit elsősorban az egykori Arizona irányító Momo Jonesnak köszönhetett, aki ezen mérkőzések szinte mindegyikén eljutott legalább 25 pontig.

alt

Eközben a Sun Belt döntőjében a Western Kentucky a Florida Internationallal parolázott. A WKU nyolc nap leforgása alatt immáron negyedik mérkőzését játszotta, s magától érthetően a negyediket is nyerte meg. A másodéves George Fent (17 pont, 13 lepattanó, 4 blokk) remeklésével 65-63 arányban győzött a Hilltroppers így ők is megváltották jegyüket a bálba.

A kissé átalakuló Colonialban a Northestern volt az első számú favorit, ám a James Madison egyszerűen kiütötte őket a nyeregből. A.J. Davis (22 pont) vezérletével, már az első félidőben egy húszas volt a két gárda közötti differencia. A vége 70-57 lett. A JMU 1994 óta első ízben került be a legjobb 64 közzé. Matt Brady mesternek nagyon kellett már ez az eredmény, hisz az egész liga egyik olyan edzőjeként szerepelt, aki hosszú évek óta nem ért el semmit csapatával. Ingott már rendesen az a szék alatta.

alt

A Davidson 2013. január 14-e óta nem talált legyőzőre, s a Stepehen Curry által felvirágoztatott Wildcats nem is nagyon akar engedni éhségéből. Tegnap este is viszonylag simám letudták a Charleston elleni mérkőzést, hisz De’Mon Brooks (24 pont) vezetésével magabiztosan 75-55 arányban győztek. A Southern konferencia legjobbja elmúlt évekbeli remeklései végett akár még egy magasabb kiemelési számban is bízhat.

A Harvard, Belmont, Florida Gulf Coast, Liberty kvartetthez tehát csatlakozott az Iona, Western Kentucky, James Madison és Davidson alkotta négyes.