20 percig volt szoros a baranyai derbi

Az első félidő fordulatos játékát követően a harmadik negyedben Komlón eldöntötte a vendég PEAC a maga javára a PINKK elleni megyei presztízscsatát. Ami a magyar kosárlabda szempontjából örömteli, hogy - főleg a PEAC-nál - több fiatal magyar kosaras is remek játékkal vétette magát észre.

PNKK - PEAC-Pécs  59-81 (12-13, 22-23, 11-26, 14-19)

A presztízscsatában Brumermane egy jó büntetőjével a hazaiak szerezték meg a vezetést a komlói derbin. Barbour révén fordított a PEAC,kemény csata zajlott a pályán, nagyon figyeltek a felek a védekezésre. Djokics Zseljko kezdte hamarabb a kártyák - azaz játékosai - keverését, a cserélgetést, ám a negyed közepén - 4-4-es állásnál - már az addig csak büntetőkből eredményes PINKK-nél is 3 csereember játszott. Az első PINKK akciókosár aztán rögtön 3 pontot ért, Dorogobuzova dobott triplát. A PEAC-ot Czukor próbálta versenyben tartani. A negyed hajrájában a PEAC időkérése után fordult a kocka: Duszanics triplája egy 7-0-s PEAC-futás kezdetét jelentette, amelynek köszönhetően a vendégek zárták előnnyel a nyitó szakaszt.

A második negyed elején hamar jött az újabb fordulat, Dorogobuzova második hármasa adott lökést Farkas Sándor együttesének. A kosárszegény első negyedhez képest a második elején sűrűn estek a kosarak, a hazaiak Török vezérletével növelték előnyüket, triplája után 7 ponttal lépett  el ellenfelétől a PINKK - Djokics időt kért. Kis vágott utána egy 6-0-s rohamot csapata, a PINKK-et Pénzes lendítette át a holtponton. A félidő végén Hutlassa két PEAC-támadást is triplával zárt. Ennek köszönhetően második negyed jelentős részében hátrányban lévő vendégcsapat zárta előnnyel a félidőt.

Szünet után a vendégek kezdtek jobban, Barbour eredményessége révén - no meg mert a hazaiak technikait is kaptak - gyorsan meglépett 7 ponttal a PEAC. Az első félidőben szinte észrevehetetlen Brumermane hozta közelebb ellenfeléhez a PINKK csapatát. Barbour belelendült a PEAC-ban, az ő eredményességének köszönhetően tartotta a harmadik negyed elején megszerzett előnyét a vendégcsapat. Sőt a negyed közepén Horváth Lilla kosarával 11 pontra nőtt a PEAC-előny. Hiába kért időt a PINKK, tovább nőtt a különbség. A negyed közepén Barbour és Horváth Lilla vezetésével egy 12-2-es futással 15 pontos előnyre tett szert Djokics csapata. Sőt mivel ennek a negyednek a végén is dobtak két triplát a vendégek, két ifjú játékosuk, Szamosi és Csutorás révén, így a záró szakasz előtt közel 20 ponttal vezetett a PEAC.

A 33. percben Szamosi kosár plusz büntetős akciójával meg is lett a kerek 20 pont különbség.E lélektani határ elérése után talán túlságosan is megnyugodtak a vendégek, a hazaiak viszont nem adták föl. Brumermane kosara után Török majd Kováts is beemelt egy-egy hármast, s a negyed közepén e 8-0-s rohanással a 10 pontos határ közelébe küzdötte föl magát a PINKK. Ennél többre azonban nem futotta a hazaiaktól.

Szoros első félidő után a harmadik negyed közepén bemutatott ellenállhatatlan játékával eldöntötte a maga javára  a meccset a sérült Fűrész Dia nélkül felálló PEAC.a hazai csapatnak egy röpke fellángolása volt.Érdekességként annyit: mindkét együttes játékosai 5-5 triplát dobtak, ám míg a saját termükben napi egyet edző hazaiak 32 (!) kísérletből, addig a PEAC-nak ehhez mindössze 7 rádobás kellett...

A mérkőzés krónikájához annyit mindenképpen érdemes hozzátenni, hogy a PEAC alapvetően azért nyerte meg a mérkőzést, mert Zseljko Djokics a PINKK múlt heti, Sopron elleni mérkőzésén kiszúrta azt, amit Székely Norbert a meccs hevében elmulasztott: hogy a Bácsbasketnek egyszerűen nincs játéka (és játékosa) területvédekezés ellen. Czirjákék szinte végigzónázták a meccset, és Rujákék fellángolásai mindig akkor történtek, amikor a "pécsi" pécsiek átálltak emberfogásra.

PINKK:  Török 13/6, Ruják, Pénzes 6, Dorogobuzova 17/6, Brumermane 8. Cs: Kovács, Sarok 2, Laczi 8, Lengyel 2, Kováts N. 3/3, Erős.

PEAC: Czirják 6, Barbour 15, Duszanics 7/3, Horváth L. 15, Jaeschke 4. Cs: Czukor 5, Hutlassa 10/6, Csutorás 7/3, Szamosi 12/3, Raus.

Fotó: bama.hu