A "BEAC-henger" a TF-en is "átgázolt"

Megállás nélkül halad a feljutás felé az ELTE-BEAC Újbuda csapata az Amatőr Női Bajnokságban.

Balogh Judit tanítványai Tatabányán is nyerni tudtak, a tavalyi döntő amolyan visszavágóján pedig hazai pályán a TF ellen már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést

Tatabányai Kosárlabda Club - ELTE-BEAC Újbuda 58-67 (17-16, 13-16, 15-14, 13-21)

Három negyeden át küzdelmes, színvonalas, élvezetes játékot hozott a bajnokság egyik csúcsrangadójának ígérkező találkozó, A Tatabánya a 9/11-es mezőnymutatóval 18 pontot s mellé 9 lepattanót szerző Fülöp Klaudia, valamint az erős BEAC-os kötődéssel bíró Csicsai Katalin (10/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Ruttner Réka (9 pont, 8 lepattanó) és Szamosi Rita (9/6 pont) jóvoltából 30 percig partiban volt az egyértelműen a feljutást megcélzó BEAC-cal. A fővárosiak a befejező 10 percben vitték döntésre a dolgot. A legeredményesebb vendég játékos Süle Krisztina volt (18/6 pont, 6 lepattanó - igaz 17 mezőnykísérletből), és sokat tett a BEAC sikeréért Szabó Flóra (15 pont, 3/11 mezőnyből, 9/9 büntető, 5 lepattanó), Pusztai Sára (14 pont) és Reiner Dóra (12 pont, 6/11 mezőnyből).

Szegedi Kosárlabda Egylet - BKG DSE 83-70 (13-18, 25-15, 24-19, 21-18)

Némi meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, de a második negyed "lehengerlő" támadójátékával fordított a Szeged, és attól kezdve nagy küzdelemben már végig uralta a játékot a helyenként ügyesen játszó szigetszentmiklósiakkal szemben. A hazai siker fő letéteményese a Földi Alexandra (18/3 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz)-Tóth Cecília (16 pont, 4 lepattanó) kettős volt, érdekesség: mindkét kosaras hölgy 7/11-es mezőnymutatóval zárt. Ki kell még emelni Martonosi Zita mezőnymunkáját (8 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz). A vendég BKG "vezére" az ezúttal is dupla-duplát (21/3 pont, 8/15 mezőnyből, 12 lepattanó) elérő Tarnai Zsuzsa volt, és a remek dobóformát mutató, 8/9-es mutatóval 16 pontig jutó Schaubauer nehezítette meg leginkább a szegediek sikerét.

MTK Budapest-Tatabányai KC 46-71 (12-20, 5-21, 8-16, 21-14)

Úgy tűnik, az MTK-nál a fiatalokra is átragadt az első csapatnak az élvonalból történő kiesése okozta sokk. A rutinos tatabányaiak lényegében az első félidőben "lerendezték" a találkozót, amelytől előzetesen sokkal nagyobb küzdelmet lehetett volna várni. Az MTK-ból egyedül Böröndy (22/6 pont, 15 lepattanó) nyújtott "értékelhető" teljesítményt, igaz ő vállalkozott is bátran, pontjait 24 mezőnykísérletből érte el. Érdemben nem akadt társa, így nem is lehetett más a végeredmény, mint magabiztos vendég győzelem. Tatabányai részről Ruttner és Mozsolics egyaránt 18-18 ponttal zárt, előbbi ráadásul 12 lepattanót is lekapott, s Fülöp Klaudia is dupla-duplát ért el (11 pont, 10 lepattanó). A játék szervezésében Szamosi Rita alkotott nagyot a vendégeknél (9/3 pont, 5 gólpassz).

Nyíregyházi Kosársuli - BKG DSE 71-67 (25-29, 14-10, 16-14, 16-14)

Nem női amatőr, férfi profi csapatoknak is becsületükre váló remek, kosarakban gazdag első negyedet produkált a két együttes, nem először kezd bátran, jól idegenben a BKG A két középjátékos, Farkasinszki Orsolya és Tarnai Zsuzsa párharca igazi szakmai csemege volt. Előbbi 25/3 pont és 4 lepattanó mellett 8 labdát szerezve segítette győzelemhez csapatát, de utóbbi is büszke lehet teljesítményére, a 22 pontos, 11 lepattanós dupla-duplájára. A nagy küzdelemben kivívott hazai sikerhez a nyíregyháziaknak óriási szükségük volt Papp Klaudia (19/6 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett labda) hatalmas mezőnymunkájára, míg Tarnai legfőbb "szárnysegédje" Shirian volt (15/3 pont, 5 lepattanó).

Szegedi KE - SzOESE Sportiskola 89-43 (21-13, 18-11, 22-5, 27-15)

Végig a szegediek akarata érvényesült a felsőházból az eddigi eredményei alapján lefelé talán kissé "kilógó", így ide magát bravúrral beverekedő szombathelyi lányok ellen. Az első félidőben is a Mészáros Vivien (20/6 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette Szeged irányította a játékot, amely a harmadik negyedben végleg eldöntötte a mérkőzést. A Tisza-partiaktól Kecskés, Tóth, Földi és Martonosi is 10-10 pontig jutott, előbbi ráadásul 11 lepattanót is megkaparintott.

A vendégektől Gusztafik volt e legeredményesebb a maga 11 pontjával - 17 mezőnykísérletből - Czinder 10 ponttal zárt. A vendégek nem kevesebb, mint 30 labdát adtak el - ez is egy adalék a nagy különbséghez.

ELTE-BEAC Újbuda - TFSE 96-50 (22-11, 32-10, 19-14, 23-15)

Nagy hátránnyal indult az ANB tavalyi fináléjának visszavágóján a TF, amelynek kispadján nem ülhetett ott a Nyíregyházán kiállított szakvezető, Sterbenz Tamás, és súlyos térdsérülése miatt az évad hátralévő részére "kidőlt" a csapat egyik legjobbja, Mányoky Judit. Talán velük a "fedélzeten" is, de nélkülük mindenképpen a BEAC számított esélyesnek a keleti és a nyugati csoport győztesének összecsapásán, ami azonban a Hauszmann utcában történt, arra túl sokan nem számíthattak.

A TF csak az első percekben volt partiban a BEAC-cal, 7-6-ra még vezetett is, ám attól kezdve az iszonyú iramot diktáló Pusztai (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a védekezésével a TF támadójátékát "megfojtó" BEAC szinte átrohant ellenfelén. Kedvükre ziccerezhettek a hazaiak, akiknél Süle ismét nagyot játszott (22/3 pont, 6/10 mezőnyből, 9/9 büntető, 10 lepattanó, 5 gólpassz), a cserepadról pedig Brixel Mónika (11/3 pont, 4 lepattanó) adott lendületet csapatának, amelyben Pál Szandra is 11/3, Szabó Flóra pedig remek, 6/7-es mezőnymutatóval 12 ponttal zárt.

A 3/19-es triplamutatóval záró TF-ből senki nem érte el a 10 pontot, Lakatos 8/6, Bodnár és Németh 8-8 ponttal fejezte be a találkozót. A TF 18, a BEAC pedig csupán 7 labdát adott el.