A bronzéremért játszanak a kassaiak az Euroligában

Szünetben még 7 ponttal vezetett a Fenerbahce ellen Krivacsevics Tijana és Alexandria Quigley csapata, a Good Angels Kosice a női Euroliga elődöntőjében, de a szünet után érvényre juttatta nagyobb tudását a török együttes, így a kassaiak az Euroliga 3. helyéért játszhatnak.

A házigazda Jekatyerinburg a női Euroliga nyolcas döntőjében a három csoportellenfele (Galatasaray, Kassa, Polkowice) után az elődöntőbeli riválisán, a francia Bourges-on is átgázolt (73-44). Ezek után várhatta a két magyar válogatott játékossal (Krivacsevics és Quigley) felálló Kassa és a két ex-soproni kosarassal (Matovics, McCoughtry) és egy volt győri játékossal (Kublina) a soraiban pályára lépő Fenerbahce összecsapását. A szlovák együttes és a török sztárcsapat az előcsatározások során egy csoportban szerepelt, s két szoros meccsen 1-1-re végzett. Isztambulban 93-91-re nyert a Fener, Kassán viszont 66-63-ra a Good Angels Kosice diadalmaskodott. A pár éve pár hét erejéig az egyik szezon előtt Salgótarjánban is megforduló Maros Kovacik és csapata számára már ez is óriási eredmény, de a kassaiaknak nyilván megjött az étvágyuk...

Quigley vezérletével bátran, jól kezdtek a kassaiak, akik a honosított bedobó duplájára s hármasára építve 11-6-ra megugrottak. A negyed közepe azonban a Feneré volt, amely Matovics eredményességének köszönhetően 12-13-ra feljött. Ezt az állást hosszú percekig mutatta a tábla, majd a lengyel Bibrzycka kosarával a török együttes átvette a vezetést. Az utolsó szó azonban Krivacsevics révén a kassaiaké volt, a válogatott center 15 másodperccel a negyed vége előtt dobta a "szakaszgyőzelmet" jelentő kosarat. Ez nagy lökést adott a Kassának, amely a második negyedet Bojovics hármasával, valamint Kulichová kosaraival egy 12-2-es rohammal kezdte. A félidő hajrája McCoughtry és Pierson pontpárbaját hozta, szünetben 35-28-ra vezetett a Kassa.

A második félidő elején összekapták magukat a Fener sztárjai, Pondexter és Veremejenka eredményessége révén 4 perc alatt ledolgozta hátrányát a török együttes. Utána Pierson tett róla, hogy továbbra is a Fener fusson az eredmény után, sőt ekkor Krivacsevics is betalált. Két és fél perccel a negyed vége előtt Pondexter egy jó büntetőjével átvette a vezetést a Fener. Ettől sajnos leblokkolt a kassai együttes, és a szakaszt 8-0-s rohammal záró Fener 6 ponttal vezetett a befejező etap előtt.

Ezt Veremejenka triplájára alapozva egy 11-3-as futással kezdte a Fener, s 10 pont fölé duzzadt a török együttes előnye. A kassaiaktól Pierson szünet után nagyon magára maradt pontszerzésben. A Fener 68-56-ra győzött, Quigley megragadt a meccs elején szerzett 5 pontnál, s mellé szedett 2 pattanót. Krivacsevics 6 ponttal 1 pattanóval s 3 gólpasszal zárt.

A Kassa a Bourges csapatával az Euroliga 3. helyéért játszhat.