A Cegléd elvette a ZTE veretlenségét

alt

A Cegléd fordulatos mérkőzésen 68-66-ra legyőzte a ZTE-t, ezzel elvette a zalaiak veretlenségét a középszakaszban.

Ceglédi EKK – ZTE NKK 68-66 (19-22, 20-18, 18-7, 11-19)

Cegléd, női középszakasz, 5-10. helyért, 9. forduló. V.: Surányi, Hervay, Menyhárt

Jól kezdett a Cegléd a középszakaszban még veretlen ZTE ellen. Eleinte kiegyenlített volt a játék, aztán Serbán kosaraival 14-8-ra vezetett a hazai csapat. A túloldalon az ismét ponterősen játszó Vida vette hátára csapatát, az első negyedben három triplát is szórt, így a játékrész végén már a zalaiak vezettek (19-22).

Nagyon elszakadni a második negyedben sem tudtak egymástól a felek, a hazaiakat Millner két hármasa tartotta látótávolságon belül, majd Kobolák 2+1-ével 36-36-nál ki is egyenlítettek. A nagyszünetben mégis a ZTE vezetett minimális különbséggel (39-40).

A második félidő álomszerűen indult a Cegléd számára. Cymmer hármasával vették át újra a vezetést, majd 51-43-nál már időt is kellett kérnie Gáll Tamásnak. Millner viszont egy újabb triplával azonnal tíz fölé növelte a CEKK előnyét. Szélesy próbálta tartani csapatát, de harminc perc után 57-47-re ment a Cegléd.

A záró negyedben Varga kosarával jött tízen belülre a ZTE és a 34. percben 59-53-nál Újhelyi Gábor jobbnak is látta időt kérni. A vendégek azonban fokozatosan csökkentették hátrányukat, Gensler távolijaival 63-61-re jöttek fel. A 39. percbe fordulva Czank 2+1-e már az egyenlítést jelentette, de Orbán kosarával 68-66-ra az utolsó percben a Cegléd vezetett. Gáll Tamás időkérése után Vida hármasa kimaradt, így a Cegléd elvette a ZTE veretlenségét a középszakaszban!

CEKK: Medgyessy 4, Cymmer 7/3, Orbán 16/3, Kobolák 12, Serbán 15. Csere: Mrozinska 4, Baksa 1, Millner 9/9, Filipowicz D.

ZTE: Czank 15, Ambrus, Szélesy 14, Vida 11/9, Horváth Zs. 1. Csere: Varga Zs. 15, Szalay 2, Gensler 8/6.

Fotó: cekk.hu (Serbán Anett a képen)