A Cegléd játszhat a 7. helyért

A Cegléd a hazai győzelem után a Városmajorban is nyert a BSE ellen, így Újhelyi Gábor tanítványai játszhatnak a 7. helyért a bajnokságban.

BSE-FCSM – Ceglédi EKK 60-73 (8-21, 18-14, 13-19, 21-19)

Budapest, Városmajor, 7-10. helyért, 2. mérkőzés. V.: Söjtöry, Hervay, Minár

A párharc első összecsapása kiélezett, jó mérkőzést hozott, akkor a Cegléd hazai pályán 78-72-re győzött a BSE. Ezúttal viszont már az első negyedben nem akart semmit a végjátékra bízni Újhelyi Gábor csapata. A CEKK 9-0-val kezdett, majd Orbán hármasával 17-6-ra is vezetett.

A második negyedben 13 ponttal vezetett a vendég csapat (12-25). Innen próbált visszajönni a meccsbe a BSE, a játékrész végéhez közeledve Károlyi kosaraival 31-26-ra fel is zárkóztak. Kobolák dupláival viszont ismét meglépett a nagyszünetre a Cegléd.

A nagyszünet után ismét tíz fölé nőtt a különbség, Cymmer (a képen) triplájával 43-28-ra is vezetett már a CEKK és egészen a negyed végéig tartották megnyugtató előnyüket.

A záró szakaszban hazai technikai hiba után úgy festett el is dől a mérkőzés és a párharc, ám 60-41-es ceglédi vezetés után nagy hajrába kezdett a BSE. Károlyi az utolsó negyedben 12 pontot szerzett és a 39. percre tízen belülre hozta csapatát (55-64). Ráadásul a vendégeknél Mrozinska majd Serbán is kipontozódott, ám Cymmer vezérletével így is behúzta a meccset a Cegléd, amely ezzel a 7. helyért játszhat a Szekszárd-Vasas párharc győztesével.

BSE-FCSM: Katona Zs. 3/3, Orsó 4, Tiba 9/3, Vukov 2, Bagi 6. Csere: Adamecz 9/3, Sonyák 6, Károlyi 21, Zsilinszky.

Ceglédi EKK: Medgyessy 6, Cymmer 20/3, Orbán 18/3, Mrozinska 10, Serbán 10. Csere: Kobolák 7, Millner 2, Filipowicz D.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Cegléd javára.

Kép: cekk.hu