A Diósgyőr sem bírt a Kassával

Finoman szólva nem várt könnyű meccs a Diósgyőrre Kassán, hiszen a szlovákiai sztárcsapat eddig még nem talált legyőzőre sem a szlovák alapszakaszban, sem a két ország közös középszakaszában. Utóbbiban a DVTK február derekán a Pöstyén ellen szerezte meg első sikerét. A hétvégén borzasztóan tartalékosan felállva kaptak ki a Rózsahegytől, ezúttal viszont kellemes előjel volt, hogy Peresztegi Nagy Ákos már Skoricsra, Ravenre, Sanford és Fürtösre is számíthatott.

Good Angels Kosice – Work Force DVTK Miskolc 92-62 (24-17, 21-13, 21-11, 26-21)

Kassa, magyar-szlovák bajnokság, 5. forduló.

Ha azt mondjuk nem kezdett megilletődötten a Diósgyőr az Euroligában is még álló kassaiak otthonában, akkor talán még finoman is fogalmaztunk. Kiválóan tartotta magát a magyar csapat, sőt Bozóki hármasával még a vezetést is sikerült átvenni 7-6-nál. Bukovszki korai második faultja miatt viszont lehetett bosszankodni, de a 8. percben még mindig 13-12-re vezettek a vendégek. Az időközben pályára lépő Qugiley hármasa után Sverrisdottir is hasonlóval „készült”, így a játékrész vége a Kassáé volt, amely hét pontos előnybe került (24-17).

A hazaiak izlandi hátvédje sajnos a folytatásban rögvest ismét hármast dobott, így 29-19-nél Peresztegi Nagy Ákos jobbnak látta időt kérni. Ez kicsit meg is nyugtatta a DVTK-t, a fiatal Dubei révén hét pontra sikerült visszajönni (30-23), ám a hazaiak „magyar kosarakkal”, Quigley és Krivacsevics pontjaival újítottak. 11 hazai pontra nem érkezett miskolci válasz, így 41-23-nál ismét időt kellett kérni. Szerencsére Raven ismét ponterősen játszott, így az amerikai révén a félidőre 15 pontra jött fel a Diósgyőr (45-30).

A nagyszünet után Bukovszki hármasa csak egy időre tudta megakadályozni, hogy a hazaiak átlépjék a húsz pontos különbséget. Kupcikova kosarával aztán a 25. percben 54-33-ra vezetett a Kosice. Sokáig tartotta magát a DVTK, de a negyed végén rátett még egy lapáttal a házigazda, így Quigley kosarával 66-41 lett a negyed végén az állás.

Sajnos a záró szakaszban ott folytatódott a játék, mint ahol a rövid szünet előtt abbamaradt. Sverrisdottir újabb triplát dobott, amellyel 30 pontra nőtt a különbség (73-43). Fájdalom, a hazaiak ismét bizonyították erejüket és bár a Diósgyőr becsülettel küzdött ez még igazán szoros eredményre sem volt elég. A Kassa tovább őrzi veretlenségét, míg a Diósgyőr a hétvégén a Somorja ellen lép pályára a sorozatban.

Kassa: Bojovics 6, Lacy 4, Kupcikova 12, Krivacsevics 14, Kulichova 7. Csere: Sverrisdottir 15/9, Quigley 16/6, Hruscakova 9, Balintova 4/3, Pindrochova 5/3.

Diósgyőr: Bukovszki 3/3, Raven 21/3, Skorics 6, Bozóki 11/3, Sanford 4. Csere: Fürtös 2, Szabó P. 13, Dubei 2, Reiner, Ocsenás.