A Győrnél az előny a DVTK ellen

A várakozásoknak megfelelően nagyon szoros meccset hozott a Győr és a Diósgyőr a női bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén. A Győr végül 81-74-re győzött, Rasheed Rita 24 ponttal vezette sikerre csapatát.

Hat Agro UNI Győr – Work Force DVTK-Miskolc 81-74 (19-21, 15-15, 24-17, 23-21)

Győr, elődöntő, 1. mérkőzés. V.: Kapitány G., Bognár T., Söjtöry T.

Csodásan kezdte a bajnoki elődöntőt a Diósgyőr együttese. Szabó Petra kosarával 6-1-re vezettek és sokáig tartották is öt pontos előnyüket a vendégek. A címvédő Hurst triplájával az 5. percben, 10-10-nél fogta be a DVTK-t, a vezetést azonban nem sikerült átvenniük. A várakozásoknak megfelelően kiegyenlítetté vált a találkozó, a negyed végén két amerikaija, Sanford és Raven végén 21-19-re ment a miskolci csapat.

A második negyed elején az 1. perc után először vezetett újra a Győr – Hurst triplája után megnyugtatóbb előnybe is került a házigazda. A 16. percben Rasheed kosarával 32-26-ra vezettek, innen azonban Bozóki kosaraival a félidőhöz közeledve egálra jött fel a DVTK. Sőt, a záró négy percben csupán egy Laklóth duplát lehetett feljegyezni a hazaiaknál, így egy 10-2-es szakasszal a nagyszünetben 36-34-re vezetett a Diósgyőr.

A nagyszünet után sokáig tartotta vezetését a DVTK, a negyed derekán is még 45-40-re vezettek, innen azonban villámgyorsan fordított a Győr. Raksányi 2+1-ével már 53-49-nél náluk volt az előny. Semsei triplájával pedig 58-53-ra vezetettek a negyed végén.

A záró szakaszban főleg a győriek jártak előrébb, de csak minimális különbséggel. A 33. percben Bukovszki ziccerével 62-61-et mutatott az eredményjelző. Nagyon szorosan alakult a meccs, a vendégek folyamatosan látótávolságon belül voltak. 70-68 után a nagyot játszó Rasheed szórt hármast, sőt a záró percben is beszórt egy hármast, amellyel el is döntötte csapata javára a mérkőzést.

Győr: Hurst 17/6, Raksányi 13, Rasheed 24/9, Laklóth 7, Lima 3. Csere: Semsei 3/3, Őri, Smith 10.

Diósgyőr: Bukovszki 12, Raven 20/3, Skorics 14, Szabó P. 5, Bozóki 12. Csere: Sanford 11, Dubei, Reiner.

Kép: fibaeurope.com / Molnár Péter