A harmadik negyedben döntött a BSE

Az elrontott második negyed ellenére a BSE 62-45-ös győzelmet aratott a Vasas ellen. A városmajoriak ezzel az 5. sikerüket gyűjtötték be.

BSE-FCSM – MKB Euroleasing Vasas 62-45 (20-9, 6-14, 27-11, 9-11)

Budapest, Városmajor, középszakasz, 4. forduló. Vezette: Gál J., Balog Gy, Hervay

Állva hagyta a Vasast a BSE a mérkőzés elején, Adamecz kosarával a 4. percben 10-0-ra vezettek. Lassan ébredtek a vendégek, Bajnóczi triplájával közelítettek 15-9-nél, de Adamecz hasonlóan válaszolt, így a negyed végén ismét tíz fölé nőtt a BSE előnye (20-9).

A folytatásban öt pontra zárkózott a Vasas, mindez annak is volt köszönhető, hogy a hazaiak csaknem hat percen át képtelenek voltak a gyűrűbe találni (20-15) - nem véletlenül kért időt Stevan Csupics. Tiba kosara így egy borzasztóan hosszú városmajori gólcsendet tört meg, de Mansare büntetőivel csupán három pontra csökkent a különbség (22-19). Pocsékul célzott ebben a tízpercben a BSE, így a félidőre maradt is a három egység a csapatok között (26-23).

A nagyszünet után Müller kosarával szinte eltűnt a különbség (26-25), így hazai szempontból jól jött Károlyi hármasa, amellyel 34-29-re vezetett a BSE. Orsó és Tiba is távolról talált be, a 27. percben ezzel 44-31-re húzott el a hazai csapat. A túloldalon közben pályára lépett a DKSK-tól távozó Fejes Fruzsina, miközben a BSE ebben a negyedben több pontot szerzett, mint az egész első félidőben (53-34).

A harmadik játékrészben kialakult különbség után tulajdonképpen eldőlt az összecsapás, főleg, hogy a záró szakasz elején még növelte is előnyét a BSE. A mérkőzésén végén már mindkét oldalon pihentek a kulcsemberek, végül a BSE az elrontott második negyed ellenére simán győzött.

BSE: Katona Zs. 4, Orsó 14/6, Adamecz 13/3, Károlyi 5/3, Bagi 8. Csere: Sonyák 6, Tiba 7/3, Miháczi 2, Zsilinszky 3, Karlócai, Bodnár, Varga B.

Vasas: Pusztai 8, Katona Sz. 10, Bajnóczi 11/3, Mansare 5, Barnai 7. Csere: Mányoky, Koch, Hegedűs J. 2., Müller 2, Fejes.

Kép: bsekosarlabda.hu