A harmadik negyedben nyert a Kassa

A soproniak nem tudták megszerezni második Euroligás sikerüket Kassán, mivel bár szoros meccset vívtak a nagyon jó hazaiakkal, sőt, 5 ponttal vezettek is, de a harmadik negyedben állva hagyta őket a Krivacsevics Tijánát is soraiban tudó szlovák alakulat. Utána még hajrázott a Sopron, de 8 pontnál közelebb nem került vetélytársához.

Euroliga, 2. forduló

2012. október 31. Kassa

Good Angels Kosica – Uniqa-Euroleasing Sopron

89-78 (22-22, 24-27, 22-9, 21-20)

Kassa: Bojovic 16, Quigley 13/6, Kupcikova 8, Pierson 13, Krivacsevics 9. Csere: Sverrisdóttir 2, Kulichová 10, Pindrochova, Williams 18/12.

Sopron: Fegyverneky 21/6, Johnson 29/6, Zavec 4, Milovnovic 9/3, Krnjic 7. Csere: Zsovár 4, Licskai, Pál 2, Teilane 2.

ELSŐ NEGYED

Nagyon egymás nyomában jártak a csapatok az első tíz percben. A Sopronban ráadásul igencsak beindult Johnson, aki a negyed végi sípszó előtt 9. pontját is megszerezte. a hazaiaknál ugyanakkor Bojovic már az 5. gólpasszát adta, ami több mint figyelemre méltó adat. Mindenesetre teljesen kiegyenlített küzdelem zajlott.

MÁSODIK NEGYED

Meglépett a Sopron egy kicsit, hiszen Fegyverneky Zsófia is jól dobálta a kosarakat, és 9. pontjával 24-29-re vezetett az Uniqa. Ezután is tartotta előnyét a vendég együttes, bár többször is egyenlített vagy egy pontra zárkózott a Kassa, de mindig volt olyan soproni lány, aki lendített egyet a mieink szekerén. Sőt, a nagyszünet előtt 44-49-nél gondoltuk, ha nem is óriási, de biztos fórral mehetnek a hölgyek pihegni egy cseppet, de Kulichova sajnos pillanatokkal a sípszó előtt egy duplát még szerzett (46-49).

HARMADIK NEGYED

A Sopron vezetett továbbra, ám nagyon szűk volt a fór, s egy idő után el is tűnt a különbség a gárdák között. Pontosabban megfordult, mert Kupcikova, Pierson, illetve Bojovic révén 58-53-ra átvette a vezetést a hazai alakulat. Sajnos nagyon ment a játék a szlovákok kisemberének, Bojovicnak, aki nem csak osztogatta a labdákat, méghozzá pontosan, de szórta a kosarakat is. 65-55-nél volt a legnagyobb az addigi különbség, vagyis a harmadik negyedben mintegy 8 perc alatt 13 ponttal vert minket a Kassa, hiszen a félidei 3 pontos soproni fórból 10 pontos kassai előny vált.

NEGYEDIK NEGYED

Majdnem két percig nem esett kosár, s ez a hazaiaknak kedvezett. Aztán 74-60-nál már nagyon úgy tűnt, hogy nem sikerül elkapni a Kassát idegenben, bár még volt idő hátra. A soproni Johnson szerencsére bemérgesedett, és ontani kezdte a kosarakat, amibe be-be segítettek a többiek is. Aztán amikor Krnjic is betalált, már 83-76 állt az eredményjelzőn, s bő 2 perc volt vissza, vagyis felcsillant a remény. A szlovákok azonban lehűtötték a lelkesedést, és végül behúzták a meccset, ám a Sopron is szépen küzdött, ám ez most ennyire volt elég.

A Sopron nem bírt a két dupla-duplázót is felvonultató Kassával (Kulichova 10 pontja mellé 12 lepattanót gyűjtött be, míg Bojovic kiválóan osztotta a gólpasszokat, hiszen 12-ig jutott, e mellé 16 pontot is bevágott). A Sopron 1--1 győzelmet és vereséget mutat fel egyelőre az Euroligában.