A PEAC ellen javított a ZTE

A szezon egyik leghullámzóbb teljesítményét nyújtó ZTE NKK a legutóbb a pécsi rangadót megnyerő PEAC-ot fogadta. A zalaiak a hétvégén jókora meglepetésre kikaptak az addig nyeretlen Vasastól, ám Gáll Tamás csapata hazai pályán 5-1-es mérleggel állt.

A feldobást követően sokáig kiegyenlített mérkőzést láthattak a nézők, ám a 7. percben Vida majd Szélesy kosaraival kissé eltávolodott a ZTE (14-9). Sőt a negyed utolsó percébe Czank Tímea triplájával 24-15-re léptek meg – a vendégek szempontjából jókor érkezett Barbour kosara az első tíz perc zárásakor.

A szünetet követően is tartotta megnyugtató előnyét a ZTE, aztán a negyed derekán összekapta magát a PEAC. Jaeschke eredményességének, valamint Fűrész triplájának köszönhetően 33-32-re zárkóztak fel. Ráadásul Gáll Tamás gondjait tetézte, hogy Horváth Zsófia már a 18. percben begyűjtötte negyedik hibáját. A félidőhöz közeledve a vezetést is átvehették volna a pécsiek, ám a kihagyott büntetőik miatt a végén Dusanics kosarával az egálnak kellett örülniük (38-38).

A térfélcserét követő első percekben is kiegyenlített volt a találkozó. A 23. percben Fűrész kosara után még 42-42 volt az állás, ám ezt követően meglépett a ZTE. A következő öt percet 11-1-re hozták a zalaiak, főleg a Szélesy, Gensler, Varga trió járt élen a pontszerzésben.  Az ekkor kicsikart előnyt biztosan tartotta a negyed végéig a ZTE.

A záró szakasz elején Gensler 2+1-ével tíz pont fölé növelte vezetését a hazai csapat. Hiába kért időt Zseljko Djokics a 34. percben Gensler két hármasával  az addigi legnagyobb különbség, 17 pont alakult ki a felek között (66-49). Az utolsó percekben Jaeschke révén kozmetikázott az eredményen a PEAC, de a vereséget már nem tudták elkerülni.

ZTE NKK – PEAC-Pécs 77-68
(24-17, 14-21, 17-8, 22-22)
Zalaegerszeg, vezette: Györffy, Bognár, Surányi

ZTE: Czank 5/3, Szélesy 17/3, Vida 7, Varga Zs. 17, Horváth Zs. 5. Csere: Szalay 3, Gensler 19/6, Mihajlova 2, Ambrus 2.
PEAC: Fűrész 8/6, Barbour 15, Dusanics 8/3, Horváth L. 6, Jaeschke 23. Csere: Szamosi 4, Czirják 2, Balla, Csutorás 2, Czukor.

Kép: peacpecs.hu