A PINKK is két meccs után lett elődöntős

A második negyed végén döntő csapást mért a PINKK a PEAC-ra, és a Diósgyőr után a Komlón "székelő" együttes is két mérkőzésen verekedte be magát az elődöntőbe.

PINKK Pécsi 424 - PEAC Pécs 76-52 (19-15, 20-10,  12-15, 26-12)

A PEAC kezdőcsapatában ott volt az elmúlt hetekben beteg amerikai bedobó, Andrea Barbour.  Horváth Lilla hármasával a vendég PEAC szerzett tehát vezetést. Laczi Edit triplájával egalizált a PINKK, de Horváth újabb kosarat szerzett távolról. Brumermane duplája "rondított bele"a kezdeti triplaesőbe, majd Nagy-Bujdosó értékesített 2 büntetőt. A negyed közepéig hazaiak futottak az eredmény s a PEAC után, amikor Iványi Dalma büntetőivel átvette a vezetést a PINKK. Barbour büntetőkből egalizált, ám újra jött egy Laczi hármas.

A szakasz második felében sokáig nem tudott mezőnykosarat szerezni a PEAC, megugrott a PINKK. A negyed végén az "utolsó szó" egy Fűrész-hármas formájában a vendégeké volt.

Ruják duplájára Nagy-Bujdosó hármassal felelt a második negyed elején, majd Dusanics kosarával 1 pontra jött föl a PEAC. A szakasz közepén jó 2 percig 23-22-es PINKK vezetésnél "befagyott" az eredményjelző. A hosszú kosárcsendet Iványi Dalma révén a PINKK törte meg. A félidő - ahogy az első negyed - hajrája a PINKK együtteséé volt. A PEAC ismét sokáig nem szerzett mezőnykosarat s  a második negyed második felét Sarok és Stewart kosarainak köszönhetően  14-3-ra nyerte és  megnyugtató előnyre tett szert a hazai együttes.

Szamosi Amadea két kosarával kezdődött a második félidő, több, mint 3 perc kellett az első hazai találathoz, amelyet Sarok szerzett. Hiába dobott a szakasz közepén két triplát is Fűrész Dia, ekkor már mindenre volt válasza a PINKK-nek amely állandósította 10 pont fölötti előnyét. A 28. percben Fűrész bedobta negyedbeli 3. hármasát, a szakasz utolsó 2 perce pont nélkül telt  - a PINKK bánta kevésbé.

Ruják dupláját majd Sarok hármasát követően  a záró etap elején 16 pontra nőtt a PINKK előnye, "elúszni" látszott a hajó a PEAC számára.

A vendégek többek között azért kerültek ilyen nagy hátrányba, mert centerük Amy Jaeschke csak a 34. percben szerezte meg első kosarát. A szakasz közepén Laczi harmadik triplájával nőtt a PINKK előnye, Szamosi próbálta ekkor versenyben tartani a PEAC-ot. Iványi kosara után a 36. percben 19 pontra hizlalta fórját a PINKK s innen már nem volt visszaút, kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe a hazai együttes, amely a Sopronnal játszik a döntőbe jutásért.

Ami ezen a meccsen - az eredménytől függetlenül - örömteli, hogy mind a két csapatban a magyar játékosok játszották a főszerepet.

Legjobb dobók: Laczi 15/9, Sarok 12/6, Iványi, Ruják 12-12, Brumermane 10, ill. Fűrész 12/12,Horváth L. 12/6, Nagy-Bujdosó 9/3, Szamosi 9.

Fotó: bama.hu