A Sopron jutott a bajnoki fináléba

A PINKK végig tapadt a Sopronra a bajnoki elődöntő második mérkőzésén, de a vendégek végül 64-54-re győztek és ezzel bejutottak a bajnoki döntőbe, ahol ismét a Győrrel találkoznak majd.

PINKK-Pécsi 424 – Uniqa Euroleasing Sopron 54-64 (13-19, 13-9, 10-17, 18-17)

Komló, bajnoki elődöntő, 2. mérkőzés. V.: Györffy, Hegedűs, Söjtöry.

Az elődöntő soproni mérkőzésén sokáig okozott fejtörést Székely Norbert gárdájának a PINKK, ám végül igazolódott a papírforma és húsz ponttal győzött a bajnokság elsőszámú favoritja. Ezúttal igyekezett már a feldobás után komolyabb előnyre szert tenni a Sopron, amely az első negyed derekán 10-4-re vezetett. Főleg Krnjics megállítása okozott gondot Roberto Hernandez csapatának, akiknek azért jól jött Sarok hármasa a 7. percbe érkezve – mégis: 16-7-nél a spanyol mesternek kellett időt kérnie. Sarok ugyan újabb triplát dobott, de a kihagyott büntetők, illetve Holt 2+1-ének köszönhetően a negyed végén 19-13-ra vezetett a Sopron.

A folytatásban sok hibával játszottak a csapatok, a vendégek a távoli dobásokat puskázták el, míg a hazaiak a duplákat voltak képtelek értékesíteni, közel hét perc elteltével csupán 2-4 „állt” a csapatok neve mögött a negyedben. A félidőhöz közeledve viszont összekapta magát a PINKK, olyannyira, hogy Stewart majd Dorogobuzova révén két pontra zárkóztak (23-25). A negyed végén újított ugyan a Sopron, de Kováts Nóra záró triplájával 26-28-cal ért véget a félidő.

A nagyszünet után is a Sopron járt előrébb, de a PINKK folyamatosan tapadt ellenfelére. Aztán Johnson első pontjaival (!) 37-30-ra vezettek. Hazai részről Dorogobuzova igyekezett látótávolságon belül tartani csapatát, de Johnson hármasával az addigi legnagyobb, 9 pontos különbség alakult ki (34-43). A negyed ráadásul Cserny büntetőivel zárult – és 47-36-os soproni vezetéssel.

A záró szakasz elején nagy rohamot indított a PINKK, Kováts hármasa után viszont Fegyverneky két ziccert is dobott, így 51-41-re mentek a vendégek. A 35. percben viszont már Székely Norbertnek kellett időt kérnie, hiszen Török távolija után ismét öt pontra zárkózott a PINKK (46-51). A hátvéd pontjaival még közelebb is jöttek, de a soproniak sorozatos értékesített büntetőikkel továbbra is őrizték vezetésüket, így aztán idegenben is győzelmet aratva bejutottak a bajnoki fináléba.

PINKK: Iványi 4, Sarok 6/6, Laczi 2, Dorogobuzova 10, Brumermane 14. Csere: Stewart 5, Török 7/3, Ruják, Kováts N. 6/6.

Sopron: Fegyverneky 13, Johnson 9/3, Holt 7, Milovanovics 12, Krnjics 13. Csere: Zsovár 2, Cserny 8, Pál.

Kipontozódott: Stewart (39. perc).

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Sopronnak.

Kép: Tóth Zsombor