A végén döntött a ZTE

Hullámzó, ám nagyon kiélezett meccsen a ZTE NKK a végjátékban visszaszerezve a vezetést 52-50-re nyert a PINKK-Pécs otthonában.

PINKK-Pécsi 424 – ZTE NKK 50-52 (20-14, 8-12, 13-20, 9-6)

Komló, női középszakasz, 5-10. helyért, vezette: Földházi, Balog, Tőzsér

A két csapat az alapszakaszban kiélezett, jó meccseket játszott egymással – és mindkét alkalommal idegenbeli siker született. Ezúttal nagyon bekezdett a PINKK, amelyben a PEAC elleni kupameccsen kiválóan játszó Ruják egy hármassal kezdett, majd Brumermane öt pontjával 10-2-re léptek meg. Rendkívül hektikus volt az összecsapás, előbb a 6. percben Roberto Hernandeznek kellett időt kérnie, miután Szélesy kosarával 11-10-re már a ZTE ment. Aztán a hazaiak zárták egy 10-3-as szakasszal a játékrészt (20-14).

A folytatásban Szélesy Judit ponterősségével zárkózott egyre közelebb a ZTE. A negyed derekán három pontra, 24-21-re jöttek fel. Mindkét csapatnál akadozott a játék, sokáig csak a hibák jellemezték a negyedet, aztán a 17. percben Pénzes törte meg a gólcsendet, Gáll Tamás pedig időt kért. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen 26-26-nál befogták a PINKK-et.

A harmadik negyedben Laczi hármasa után állva hagyta a hazaiakat a ZTE. Szalayék egy 13-0-s rohamot repítve lélegzetvételnyi előnybe kerültek. A PINKK-nél Lengyel Dalma harcba küldése hozott fordulatot, a hátvéd öt pontjával váltott ritmust a hazai csapat (39-41), de Czank egy triplával hűtötte le a kedélyeket.

A záró negyedben Iványi ziccere után egy pontra zárkózott a PINKK, a zalaiak pedig rossz dobóformát nyújtva megrekedtek 48 pontnál. A végjátékba büntetőkkel 50-50-nel érkeztek a csapatok, és végül Czank passzából Szélesy dobott egy duplát, amellyel meg is nyerte a mérkőzést csapatának.

PINKK-Pécs: Iványi 4, Ruják 5/3, Laczi 7/3, Kovács K., Brumermane 8. Csere: Dorogobuzova 9, Török 2, Sarok 2, Kováts N. 4, Pénzes 4, Lengyel 5/3.

ZTE NKK: Szalay 11/3, Ambrus 3/3, Szélesy 16/6, Gensler 7, Varga Zs. 6.  Csere: Czank 5/3, Vida 2, Horváth Zs. 2.