A záró negyedben döntött a Cegléd

Egészen a negyedik negyedig szoros mérkőzést játszott a BSE a Cegléd otthonában, ám a fővárosiak a záró játékrészben nagyon beragadtak, így a 21 pontos Cymmer vezette CEKK 63-51-re győzött.

Ceglédi EKK – BSE-FCSM 63-51 (21-14, 12-17, 11-11, 19-9)
Cegléd, női középszakasz, 5-10. helyért, vezette: Gál, Fodor, Varga

Azonos, 5-9-es mérleggel várta a két csapat a találkozót, így kiélezett mérkőzésre volt kilátás. A BSE ráadásul az alapszakasz kétszer is szoros meccsen kapott ki a Ceglédtől, így a visszavágás is fűthette őket. Ennek ellenére az első játékrészben Újhelyi Gábor csapata tudott előnybe kerülni. Cymmer vezetésével többször is megléptek, ám a BSE nem hagyta túlságosan ellépni őket.

A második negyedben Adamecz sorozatos pontjaival 27-27-nél ki is egyenlített a BSE, Orbán azonban egy távolival hűtötte le a vendégek kedélyét és Cymmer büntetőivel két ponttal a CEKK vezetett a félidőben (33-31).

A nagyszünet után Medgyessy kosara után 39-33-ra vezetett a Cegléd, de innen a játékrész derekára fordított a BSE. Károlyi triplájával egy pontra zárkóztak, majd Katona kosarával már náluk volt az előny (39-40). A negyedet viszont Mrozinska duplája zárta, így tartotta félidei különbségét a Cegléd (44-42).

A záró negyedben lélegzetvételnyi előnybe került a Cegléd, Serbán révén 51-44-re léptek meg a 33. percben – időt is kért Stevan Csupics. Nem tudott igazán közelebb jönni azonban a BSE, Cymmer alaposan megrázta magát ugyanis hét pontjával 56-46-ra alakította az eredményt két perccel a lefújás előtt. A végén Adamecz révén próbált meg a lehetetlent a BSE, ám végül a 21 pontos Cymmer vezette hazaiak szerezték meg a 6. győzelmüket.

CEKK: Medgyessy 4, Cymmer 21/9, Orbán 9/3, Mrozinska 10, Chomac 7. Csere: Baksa, Millner, Serbán 12/3, Kobolák.

BSE: Katona Zs 10/3., Orsó, Adamecz 15, Károlyi 12/3, Bagi 6. Csere: Sonyák 7, Tiba 1, Zsilinszky.

Fotó: cekk.hu