Az ausztráloké a bronzérem

A második negyedtől végig vezetve, egy küzdelmes, helyenként igen magas színvonalú összecsapáson Ausztrália szerezte meg a bronzérmet az olimpián, az Európa-bajnok orosz együttes érem nélkül maradt.

Ausztrália - Oroszország 83-74  (17-16, 21-14, 19-13, 26-31)

Ld: Jackson 25/3, Harrower 21/3, Batkovic 17 ill. Hammon 19/3, Beljakova 10/3, Petrakova 10/6

Nehezen indult be a pontgyártás, közel 2 perc elteltével a csoportmérkőzésen 70-66ra diadalmaskodó ausztrál csapat szerzett vezetést Kristy Harrower bravúros kosarával. Ettől felpörgött a meccs, és az orosz csapat, egy szerencsés és indításos kosarakkal tarkított időszakban egy 8-2-es rohammal nemcsak fordított, meg is ugrott az Európa-bajnok. Az ausztráloknak jól jött a kissé fáradtnak tűnő, az amerikaiak ellen káprázatos első félidőt nyújtó Elizabeth Cambage lecserélése, ugyanis a helyére érkező Suzy Batkovic eredményessége révén fordított Ausztrália. Folytatódott a "hullámvasutazás", az oroszok kerültek a hullámhegyre Marina Kuzina szép tempói révén. A félidő hajrájában mindkét csapat a támadó pattanók utáni kosarakkal haladt előre, váltott vezetéssel haladtak a felek.

Vodopjanova duplájával s orosz forditással kezdődött a második negyed, továbbra is váltott vezetéssel haladtak a felek, folytatódott Kuzina és Batkovic pontpárbaja, majd a visszatérő Cambage kosara, majd Harrower hármasa után 6-tal megugrottak az ausztrálok.  A negyed közepén ismét Batkovic lépett elő főszereplővé s Richards is villant. Szokolovszkij mester 32-24-es ausztrál vezetésnél Szokolovszkij időt kért, s lányai gyorsan megfelezték a különbséget, ám ez a fellángolás tiszavirág-életű volt az Európa-bajnoktól. A félidő hajrájában nagyot esett a szinvonal, rossz dobások, eladott labdák követték egymást mindkét együttes részéről. A félidő záróakkordjaként Becky Hammon remek betörés után 8-ra hozta vissza az oroszokat.

Beljakova triplája majd Danyilocskina duplája után 3 pontra jött föl a második félidőt óriási lendülettel kezdő orosz csapat. Az ausztrálok Laureen Jackson duplájával, Belinda Snell hármasával hamar visszaállították a félidőbeli különbséget Ausztrália, sőt Bakovic kosár plusz büntetős akciója után már 11 pontnyi szakadék tátongott a felek között. A szakasz közepén Batkoic megkapta a 3.  személyijét A zónára váltó oroszok megtörték az ausztrál csapat lendületét, ekkor mindkét csapat büntetőkkel araszolgatott előre, állandósult a 10 pont körüli ausztrál vezetés. A negyed hajrájában a rossz orosz dobások után nemegyszer visszainditottak az ausztrálok, s egyHarrower és Jackson vezette  8-0-s rohammal 17 ponttal elléptek,  s 14-gyel vezettek a 4. negyed előtt.

Vodopjanova kosár plusz büntetős akciója után Vierukipontozódott, Jackson pedig büntetett. Az oroszok egyéni kísérleteit Hammon révén nemegyszer sker koronázta a túloldalon Jackson dobott szép hármast, az ő eredményessége évén tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét Ausztrália. A 37. perc végén Petrakova triplájával hosszú idő után 10 ponton belülre kerültek az oroszok. Hammon káprázatos utolsó negyedet produkált, az ő és Petrakova pontjai révén 80 másodperccel a vége előtt az orosz csapat, ráadásul Batkovic kipontozódott az ausztráloknál. E kiélezett helyzetben Jackson dobott fontos duplát majd Harrower értékesítette a büntetőit. Ausztrália tehát három legrutinosabb játékosa, Harrower Jackson és Batkovic vezetésével lényegében gond nélkül nyertea bronzmeccset a szivósan küzdő Európa-bajnok ellen.