Azania Stewart győztes meccsen debütált

A debütáló brit válogatott olimpikon centert, Azania Stewartot is a soraiban tudó PINKK már az első félidőben eldöntötte a BSE elleni mérkőzést

PINKK Pécsi 424 - BSE FCSM 86-51  (25-13, 31-13, 12-12, 18-13)

Aija Brumermane ponterős játékának köszönhetően repülőrajtot vett  a PINKK a Károlyi Andreát nélkülöző BSE ellen. A 3. percben 10-2 vot az állás Ezután azonban Adamecz Lilla vezetésével zsinórban 7 pontot szerezve 1-re feljöttek a vendégek. A hazaiakat Iványi lendítette át a holtponton egy triplával. Ez a kosár egy 15-2-s PINKK száguldás kezdetét jelentette, miközben pályára lépett a baranyaiak új szerzeménye is, az angol Azania Stewart.

A második negyed éppen az ő két jó büntetőjével kezdődött. Stewart és Kovács Krisztina kosaraival hamar 20 pont fölé nőtt a hazai előny, miközben a vendégek több labdát eladtak s igen gyengén dobtak. Szünetig kerek 30 pontra nőtt a különbség. A lényegi kérdések az első félidőben eldőltek, szünet után mindkét edző sok lehetőséget adott csapata kiegészítő embereinek.

Legjobb dobók: Brumermane 19, Dorogobuzova 12, Kovács K. 10/6 ill. Sonyák 15, Adamecz 13/3.