Baján is nyert a Zalaegerszeg

Az ötödik forduló mérkőzéseire került sor a női bajnokságban. A hétvége találkozói előtt egyetlen dolog volt biztosra vehető: a négy eddig lejátszott forduló után most már lesz olyan együttes, amely elveszíti veretlenségét.

Szombaton több ígéretes összecsapás várt a rajongókra. A Sopron vendégjátéka a BEAC otthonában papírformát ígért, ám a Pécs miskolci fellépése pikánsnak ígérkezett és nem is kellett csalódniuk a kilátogató nézőknek. Pasaréten két eddigi nyeretlen fővárosi derbijére került sor, ahol a Vasas a BSE-t fogadta.

A játéknap két legérdekesebb összecsapását Baján és Szekszárdon játszották. Az idény során eddig alulteljesítő szekszárdiak az ugyancsak nyeretlen Ceglédet fogadták, ám Ujhelyi Gábor csapata jobbára amolyan „bemelegítésnek” tekinthette az eddigi négy fordulót, hiszen a Győr, a ZTE, a Pécs és a Sopron ellen sem ők számítottak az esélyesnek.

A bajnokság eddigi legkellemesebb meglepetését nyújtó bajaiak a tavalyi évad bronzérmesét, a Zalaegerszeget látták vendégül. A két csapat szombat estig nem talált legyőzőre a bajnokságban, így egyértelműen a forduló rangadóját játszották a felek.

ELTE-BEAC Újbuda – Uniqua Euroleasing Sopron 47-95 (11-27, 13-24, 9-26, 14-18)
BEAC:
Szász (6), Katona Zs. (3), Csicsai (9/3), Horváth Sz. (4), Zsámár (9). Csere: Havasi (7/3), Cseh-Szombathy (3), Brixel (6), Rakolczai (-).
Sopron:
Fegyverneky (2), Zavecz (-), Gorbunova-Kurasova (4), Krivacsevics (8), Horti (8). Csere: Krnjics (22), Fűrész (15/9), Licskai (8), Szabó Fa. (10), Czank (9/3), Böröndy (7/3), Doncsecs (2).

A soproni együttes már a feldobást követően jó tempót diktálva tartotta kézben a mérkőzést. A hazaiak a 4. percben Csicsai révén szerezték meg első pontjaikat 11-0-ás vendégelőnynél. A vendégek nagyon korán már a 12. percben a húszas határt ostromolták. Az U16-os válogatott vezéregyénisége Böröndy Vivien triplájával 32-13-ra vezettek. A BEAC főleg Krnjics Szarával bírtak nehezen. A fiatal center mindkét palánk alatt kiválóan dolgozott.
Székely Norbert bátran ültethette a kulcsembereit, hiszen a kispadról beszállók közül többen is remekeltek. A tavalyi szezont gyakorlatilag kihagyó Czank Tímea tripla-dupla közelében járt, míg a fiatal játékosok is bőven hozzájárultak a könnyed diadalhoz.

Érdekességek a statisztikából: Zsámár (9 p., 7 lep.), Szász (6 p., 5 lep., 4 gólp.), ill.: Krnjics (22 p., 7/9 mezőny, 8 lep., 7 kiharc. fault), Czank (9 p., 7 lep., 8 gólp.), Szabó F. (10 p., 3 lep., 4. labdaszerz.), Fűrész (15 p., 3/3 tripla).

Vasas – BSE-FCSM 71-60
(13-13, 23-11, 14-14, 21-22)
Vasas:
Pál (7), Pusztai (7/3), Adamecz (7/3), Mansaré (18), Teilane (23). Csere: Bajnóczi (6/3), Kovalcsik (1), Velkey (-), Szabó Fl. (2), Katona Sz. (-), Mányoki (-), Koch (-). Vezetőedző: Diósadi Deák Éva
BSE:
Szondy (5/3), Orsó (11/3), Vukov (-), Hegedűs M. (4), Bagi (4). Csere: Tiba (16/9), Sonyák (12/3), Miháczi (-), Schramkó (-), Szabó V. (3/3), Karlócai (5/3). Vezetőedző: Puskás Artúr

A két nyeretlen fővárosi együttes meccsének első negyede kiegyenlített játékot hozott. A Vasas 8-2-re vezetett, ám a távolról hatékonyan tüzelő vendégeknek a játékrész során a vezetést is sikerült átvenniük. Nagyon beragadt azonban a második negyedben a BSE, amely 16-15-nél még előrébb járt. Ezt követően Teilane és Mansaré vezetésével 17-3-as rohamot produkált a Vasas. A palánk alatti fölényüket kiválóan jellemezte a 31-18-ra megnyert lepattanó harc.
A harmadik negyed végén 18 ponttal léptek meg Adameczék, Tiba hármasa után azonban szűkítettek a különbségen a vendégek. A végjátékban többször is tízen belülre jött a BSE, de a Vasas győzelmét nem fenyegette veszély.

Érdekességek a statisztikából: Teilane (23 p., 8/11 mezőny, 8 lep., 10 kiharc. fault), Mansaré (18 p., 7/10 mezőny), Bajnóczi (6 p., 1/8 mezőny), ill.: Sonyák (12 p., 1/1 tripla, 7/8 büntető), Tiba (16 p., 3/3 tripla).

Atomerőmű KSC-Szekszárd – Ceglédi EKK 84-85 (21-18, 25-24, 18-17, 20-26)
Szekszárd:
Baksa (3/3), Szemerédi (22/6), Bálint R. (15/6), Fejes (9/3), Cvetanovics (25). Csere: Licina (-), Medgyessy (2), Demeter (3), Zele (5/3), Pap R. (-). Vezetőedző: Földi Sándor
Cegléd:
Cymmer (20/3), Orbán (23/9), Ruttner Zs. (3), Ruttner R. (10), Serbán (14). Csere: Sosnowska (4), Dobrowolska (7/3), Filipowicz D. (-), Kobolák (4). Vezetőedző: Ujhelyi Gábor

A Szekszárd eddig a szezon egyik negatív meglepetése, hiszen a felkészülési mérkőzések alapján reálisnak tűnt az, hogy az Atom a legjobb hat közé is odaérhet a bajnokság során. Ennek ellenére négy vereséggel kezdték az évadot.
Az első félidőben felváltva estek a pontok, bár többnyire a hazaiak jártak előrébb megnyugtató előnyre nem tudtak szert tenni. A roppant izgalmas találkozó 34. percében Bálint Réka emelt be egy triplát, amivel 71-63-ra vezetett a Szekszárd. A kiválóan játszó Cymmer ugyan hasonlóan válaszolt, ám a palánk alatt tarthatatlan Cvetanovics révén négy perccel a vége előtt 11 ponttal vezetett a KSC.
Ekkor azonban óriási fordulatot vett a meccs: Serbán és Cymmer vezetésével 16-2-es (!) rohamot produkált a Cegléd. Az ekkor megszerzett előnyt már nem is engedték ki a kezükből a vendégek.

Érdekességek a statisztikából: Cvetanovics (25 p., 9/11 mezőny, 7/8 büntető, 11 lep.), Bálint (15 p., 5/5 büntető, 5 gólp.), Szemerédi (22 p., 2/6 tripla), ill.: Orbán (23 p., 3/8 tripla, 5 lep.), Cymmer (20 p., 7/12 mezőny, 6 lep., 5 gólp.), Ruttner R. (10 p., 4/4 mezőny, 4 lep., 7 gólp.).

Bajai NKK – ZTE NKK 62-71 (23-17, 11-13, 17-18, 11-23)
Baja:
Scsekics (13/6), Szepsi (23/3), Gorjanácz (2), Bozóki (2), Zygaite (12). Csere: Szabó P. (-), Ferencz (-), Theodoreán (8), Kühn (2), Kovács D. (-). Vezetőedző: Stevan Cupic
Zalaegerszeg:
Bukovszki (2), Szalay (17), Ambrus (2), Czukor (9/3), Horváth Zs. (10). Csere: Szélesy (19/6), Zsovár (12), Varga Zs. (2). Vezetőedző: Gáll Tamás

A forduló rangadóját játszotta a két veretlen. A bajaiak csodásan kezdték a szezont, de a tavalyi bronzérmes zalaiak sem hibáztak eddig. Rendkívül élvezetes első negyedet játszott a két csapat. 15-17 után a bajaiak Zygaite öt büntetőjével és a remek napot kifogó Szepsi Gina hármasával fordítottak. A félidő végéig tartotta is előnyét a Baja, a vendégek Szalay Virág és Szélesy Judit révén nem engedték meglépni házigazdájukat.
A fordulás után Maja Scsekics hármasával 43-34 volt a bajai előny. Gáll Tamás időkérése azonban felpezsdítette csapatát. Zsovár 2+1-ével még a vezetést is átvette a ZTE. Az utolsó negyedben úgy tűnt elfáradtak a nagyot küzdő és három játékrészen át jól is játszó hazaiak. A Zalaegerszeg maradt így veretlen, ám a Baja a szombati teljesítményére is büszke lehet.

Érdekességek a statisztikából: Szepsi (23 p., 10/10 büntető, 6 lep., 7 kiharc. fault), Scsekics (13 p., 8 lep., 5 gólp.), ill.: Szélesy (19 p., 2/2 tripla, 4 lep., 4 gólp.), Szalay (17 p., 9/12 büntető, 4 lep.), Zsovár (12 p., 5 lep., 4 gólp.), Horváth Zs. (10 p., 8 lep.).

DKSK-MISI – Pécs 2010 60-70 (17-20, 19-16, 15-15, 9-19)
Diósgyőr:
Hadzsovics (21/12), Czirják (4), Reiner (10), Skorics (15), Farkasinszki (2). Csere: Szabó B. (4), Budimir (4), Kántor (-). Vezetőedző: Milen Vukicsevics
Pécs:
Raksányi (3/3), Quigley (28), Sarok (9), Pilav (5), Murphy (14). Csere: Török (3), Horváth L. (6), Laczi (2), Csutorás (-). Vezetőedző: Zseljko Djokics

Csaknem öt esztendő után találkozott újra egymással a két csapat. Bár a hangulat nem feltétlenül idézte a régi nagy Diósgyőr-Pécs meccseiét, de az izgalmak már közelítettek hozzájuk. Rendkívül kiegyenlített csatát láthattak a szurkolók. A hazaiaknál Reiner és Hadzsovics volt rendre eredményes, míg a pécsieknél eleinte Murphy volt hatékony, majd Quigley is játékba lendült. 34-26 után Laczi dudaszóra dobott duplája kellett a pécsi egyenlítéshez.
A harmadik negyed is hasonlóan alakult: Hadzsovics révén meglépett ugyan a DKSK, de a vendégek 30 perc után ismét egyenlítettek. Öt perccel a vége előtt 59-53-ra ment a Diósgyőr, ám innen mindössze egyetlen Hadzsovics büntetőt leszámítva képtelenek voltak a gyűrűbe találni. A pécsiek Quigley révén 61-60-nál már vezettek, majd Murphy pontjaival meg is szerezték a győzelmet, amivel őrzik veretlenségüket.

Érdekességek a statisztikából: Hadzsovics (21 p., 4/8 tripla, 7/10 büntető, 6 lep., 5 gólp., 9 kiharc. fault), Skorics (15 p., 3 lep., 3 gólp.), ill.: Quigley (28 p., 12/17 kétpontos, 0/7 tripla, 7 lep.), Murphy (14 p., 0/3 büntető, 12 lep.), Horváth L. (6 p., 1/6 mezőny, 12 lep.).

Kép (1.): wb-sopron.hu
Kép (2.): ztenkk.hu
Kép (slide): boon.hu