Bajnokverés - Iványi parádéval a végjátékban

Óriásit küzdve, szünetbeli 10 pontos hátrányból felállva megverte a bajnok Győrt a PINKK együttese. A végjátékban a jelek szerint a formáját meccsről meccsre jobban visszanyerő Iványi Dalma és az ő továbbra is kivételes klasszisa döntött.

PINKK 424 Pécsi 424 - Hat Agro UNI Győr 78-73 (17-23, 16-20, 18-13, 27-17)

Laczi révén a hazaiak szereztek vezetést. A PINKK kezdett pontosabban, Török, Laczi és Ruják révén a 4. percben 8-1-re vezettek, a bajnok részéről az első percekben egy szem büntetőre futotta Kublinától. A  vendégek első mezőnykosarát is a lett center szerezte, utána hosszú ideig állt 8-3 az eredményjelzőn. Újra büntetőkkel jelentkezett Kublina, majd Hurst rukkolt előtt egy hármassal és egy kosár plusz büntetős akcióval. Felvette a ritmust a Győr, a 8-1-es hazai "repülőrajt után egy 15-0-s rohamot mutatott be a címvédő, s a bajnok "száguldásához" Laklóth is hozzátett. A szakasz hajrájában sűrűn estek a kosarak, tartotta előnyét a Győr.

A második szakaszt is a PINKK kezdte jobban. hamar feljött 1 pontra Dorogobuzova vezetésével. 25-24-es vendég vezetés után ismét győri percek következtek, egy 10-1-et "repesztve újra megnyugtató előnyt szerzett a bajnok. Dorogobuzova szinte egymaga próbálta versenyben tartani a sérült Brumermanét még mindig nélkülöző PINKK-et, szünetben 10 ponttal vezetett a Győr.

Török két triplájára épitve a harmadik negyed közepére megfelezte szünetbeli hátrányát a PINKK, hogy a bajnok még nagyobb bajba ne kerüljön, arról ekkortájt Shegog gondoskodott. Tapadt a Győrre a PINKK, a negyed hajrájában egyszer 3 pontra is feljött, 5-tel "ment" a záró szakasz előtt a bajnokcsapat.

Ez Hurst büntetőivel kezdődött, Ruják hármasa éltette tovább a hazai reményeket. Olyannyira, hogy Dorogobuzova és Török a negyed közepén 1 pontra hozta föl a PINKK-et, majd Iványi dobott hármast, amellyel átvette a vezetést a hazai együttes, amely 58-51-es győri vezetés után egy 12-1-es rohanást vezetett elő". Hurst gyorsan dobott 2 triplát, de mindenre jött válasz hol Dorogobuzovától, hol Laczitól. A hajrában a Győr futott ellenfele és az eredmény után. Hogy ez a végjátékra is így maradjon arról Iványi egy 2 újabb "gyilkos" hármassal gondoskodott. Dorogobuzova büntetőjével az utolsó percre fordulva 5 ponttal vezetett a PINKK. A végjátékban rendre Iványival szemben szabálytalankodtak. Hiába remekelt a vendégeknél Hurst, a PINKK klasszis magyar játékmestere biztos kézzel értékesítettre a büntetőket. Bajnokot vert tehát a PINKK, amelynek utolsó 11 pontjából 10-et Iványi Dalma dobott két tripla és 4 büntető formájában.

PINKK: Török 10/6, Ruják 11/3, Laczi 12, Kovács K 1., Dorogobuzova 20/3. Cs: Iványi 16/9, Kováts N. 6, Pénzes 2, Lengyel.

Győr: Hurst 22/9, Raksányi 9, Rasheed 2, Nagy-Bujdosó 5, Kublina 13. Cs:Laklóth 9/3, Shegog 11, Semsei, Nagy D., Őri 2.

Fotó: totalsport.hu