Bajnokverés Zalaegerszegen

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen óriási bravúrt hajtott végre a ZTE NKK, megverte a bajnok Győr csapatát. A második negyedben nagy előnyre tett szert az egerszegi együttes, ám a bajnok, ledolgozva hátrányát, a negyedik negyedben átvette a vezetést. Az egerszegiek azonban a zárószakaszban parádézó Szélesy vezérletével újítani tudtak, s megverték a címvédőt.

ZTE NKK- Hat Agro UNI Győr 66-58
  (16-20, 22-8, 7-15, 21-15)

Vida Anna és Horváth Zsófia személyében két korábban Győrben kosarazó, válogatott játékos készült a bajnok ellen az egerszegieknél a forduló rangadójára. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a felek, méghozzá úgy, hogy az első 6 hazai pont Mihajlova nevéhez fűződött. 4-4 után Rasheed triplája egy 11-4-es csapatmunkával "összehozott" győri futást hozott a negyed közepe. A negyed hajrájában Czank és Szélesy villanásaival 4 pontra jött föl a ZTE.

A második negyed Shegog első pontjaival indult, ám a hazaiak, két cserejátékosuk, Horváth és Gensler találataival 2-re feljött a ZTE. Shegog azonban belejött, kosár plusz büntetős akcióval vétette magát észre. A zalaiak azonban ebben az időszakban minden akciójukat kosárral fejezték be, s átvették a vezetést. Szalay osztogatta társainak a gólpasszokat és bedobálta a büntetőket. A hét közben kimerítő Euroliga meccset játszó bajnokcsapat játéka szétesett, ritmust vesztettek, képtelenek voltak kosarat dobni a győriek. A ZTE 25-20-as vendég vezetés után a 13. és a 19.. perc között egy 16-1-es rohanást "repesztett", így 10 pontos előnnyel zárta a félidőt.

Vida kosarával kezdődött a második félidő, 12-vel "ment" ekkor a ZTE. Az ausztrál Hurst hármasa egy 7-0-s győri futás kezdetét jelentette. A 23. és a 26. perc között aztán nem esett kosár, Horváth Zsófia találatával hosszú egerszegi kosárcsendet tört meg. A negyed végén Shegog eredményessége révén 2 pontra jött föl a Győr, de akár át is vehette volna a vezetést, ha az amerikai center nem ront el a szakasz hajrájában 4 büntetőből hármat.

A záró szakasz Raksányi hármasával kezdődött, amellyel átvette a Győr a vezetést - Szalay révén azonnal fordított a ZTE NKK. Kezdtek beesni azok a győri hármasok, amelyek a második negyedben rendre kimaradtak, Rasheed is betalált távolról. A hazaiak tartani tudták a lépést a bajnokcsapattal. Izgalmas volt a meccs, szinte támadásonként változott a vezető csapat kiléte. A ZTE-t nem törte meg a bajnokcsapat feltámadása, a a győriek 49-48-as vezetése után a zsinórban 7 pontot szerző Szélesy vezetésével egy 14-2-es parádés periódust bemutatva 11 pontos előnyt szerzett a negyed közepén a hazai együttes. Hiába dobott még egy hármast Rasheed, a kritikus helyzetekben jobban koncentráló zalaiak megérdemelten verték a fáradt, gyengén dobó bajnokcsapatot. A legszembetűnőbb különbség talán a büntetőzésben volt a két együttes között, az egerszegiek 21/23-as 91%-os találati aránnyal céloztak a vonalról, a győrieknél ugyanez 12/21, azaz 57% volt...

ZTE: Szalay 10, Czank 8, Varga 4, Vida 10, Mihajlova 10. Cs: Szélesy 15/3, Gensler 2, Horváth 4, Ambrus 3.

Győr: Hurst 6/6, Simon 5, Rasheed 12/9, Nagy-Bujdosó 9, Shegog 8. Cs:. Laklóth 4, Raksányi 7/3, Kublina 7, Őri.

Fotó: ztenkk.hu