Biztos BEAC siker az alsóházi rengadón

A női bajnokság hétvégi fordulójában az élcsapatok biztosan nyertek, bár a Sopron ellen egy félidőn át jól tartotta magát a Fradi. Az alsóházi rangadóján a BEAC a vártnál jóval simább rajt-cél győzelmet aratott a BSE ellen, a ZTE-nek pedig az egészen kiváló 75%-os triplamutatóra is szüksége volt szekszárdi sikeréhez egy igen kosárgazdag mérkőzésen.

ELTE-BEAC Újbuda - BSE FCSM 70-61 (16-7, 24-9, 17-18, 13-27)

Már önmagában is némi meglepetés, hogy a Károlyi Andreával megerősített BSE kikapott a sereghajtótól az alsóházi rangadón, de ami inkább meglepő, hogy hogyan szenvedte el e vereséget a városmajori együttes. Az első félidőben - némi túlzással - egy csapat volt a pályán,a minden tekintetben jobb egyetemiek Katona eredményességére alapozva szünetben 40-16-ra vezettek a gyenge napot kifogó, talán az esélyesség miatt görcsös BSE ellen. A kiegyenlített harmadik negyedet követően a záró szakaszban ugyan 10 ponton belülre került a BSE, de fordítani nem volt esélye.

Érdekességek a statisztikából:
BEAC: Katona (26 p, 9/13 dupla, 1/2 tripla, 5/6 bünt., 3 lep., 7 ea.), Szász (13 p., 2/7 dupla, 1/2 tripla, 6/6 bünt., 4-4 lep, gp.. és ea., 3 szerz.), Kováts (12 p., 1/4 dupla, 1/2 tripla, 7/8 bünt, 6 lep.)
BSE: Szondy (18 p., 4/14 dupla, 2/3 tripla, 4/4 bünt., 7 szerz., 4 gp.), Károlyi (17 p., 7/9 dupla, 0/5 tripla, 2/3 bünt., 4-4 gp. és ea.), Karlócai (10 perc, 6 p., 0/1 dupla, 2/2 tripla, 1-1 lep., szerz. és gp.).

UNI Seat Győr - Vasas 84-59 (23-21, 20-16, 17-13, 24-9)

Három negyeden át remekül tartotta magát a Vasas az Euroliga-együttes otthonában. Az összecsapáson érdekes, színvonalas párharcot vívott a két kiváló középjátékos, Hollingsworth és Teilane. A befejező negyedre felőrölte ellenfele ellenállását a győri együttes, ám Fűzy Ákos tanítványainak alaposan meg kellett dolgozniuk e biztos győzelemért, s ez talán még jól is jöhet Nagy-Bujdosó Nóráéknak a soproni csúcsrangadó előtt.

Érdekességek a statisztikából.
Győr: Hollingsworth (23 p., 8/12 dupla, 7/9 bünt., 16 lep., 7 ea.), Ciglar (17 p., 8/9 dupla, 0/5 triplla, 1/1 bünt, 6 gp.), Nagy-Bujdosó (13 p., 5/7 dupla, 3/6 bünt., 8 lep., 5-5 szerz. és gp.)
Vasas: Teilane (23 p, 7/17 dupla, 9/12 bünt., 8 lep., 3-3 szerz. és ea., 5 blokk), Adamecz (13 p., 4/6 dupla, 1/2 tripla, 2/3 bünt., 4 lep., 6 ea.),

FTC - Uniqa Euroleasing Sopron 58-72 (13-23, 17-12, 13-21, 15-16)

A soproniak határozott kezdésükkel tudatták a hazai zöld-fehérekkel, bajnokként és a bajnokságban veretlen csapatként a Népligetbe is egyértelműen nyerni érkeztek. A második szakaszban aztán magára talált, "feltámadt" a Ferencváros, s helyenként stílusos, ügyes játékkal szünetig szorossá tette a meccset. Térfélcsere után tapasztalt játékosai vezetésével ismét megugrott a Sopron, a harmadik negyed után ismét 10 pont fölé nőtt a különbség, s bár nem adta olcsón a bőrét a Ferencváros, a bajnokcsapat érvényre juttatta nagyobb tudását. Jó, értékes felkészülés lehetett a meccs a bajnoknak a győriek elleni csúcsrangadóra.

FTC: Tamás (14 p., 2/4 dupla, 1/1 tripla, 7/7 bünt., 2 szerz.), Szlimák (10 p., 3/5 dupla, 1/2 tripla és bünt., 5 lep., 4 gp.), Túróczi (10 p., 2/3 dupla, 0/3 tripla, 6/6 bünt., 3 lep. és szerz., 5 ea., 2 gp.)
Sopron: Fegyverneky (15 p., 5/12 dupla, 1/2 tripla, 2/2 bünt., 6 ea.), Kuraszova (14 p., 6/11 dupla, 0/2 tripla, 2/2 bünt., 4 lep., 2 ea, 3 szerz.), Krnjics (10 p., 3/4 dupla, 4/4 bünt., 7 lep., 5 ea., 3 szerz.), Horti (10 p., 4/9 dupla, 2/2 bünt, 8 lep. (6 támadó)) .

Bajai NKK - Pécs 2010 51-77 (11-28, 8-13, 19-24, 13-12)

A pécsiek ellentmondást nem tűrő kezdésükkel igen hamar a hazai csapat tudtára adták, folytatni kívánják a menetelést Zseljk Dokics együttese pillanatnyi esélyt sem adott ellenfelének. "Kiiktatva" a játékból a bajai együttes "motorját" Scsekicset, s már az első félidőben eldöntötte az összecsapást. A magyar női kosárlabda (közel)jövője szempontjából igen biztató két fiatal, a hazaiaknál Szabó Petra, a pécsieknél pedig Szamosi Amadea ponterős, eredményes, hasznos játéka.

Baja: Szabó P. (12 p, 5/9 dupla, 2/4 bünt., 10 lep., 6 ea., 7 szerz., 4 gp.), Scsekics (10 p., 2/7 dupla, 1/5 tripla, 3/5 bünt.), Bozóki (9 p, 4/10 dupla, 0/1 tripla, 1/2 bünt., 5-5 lep, és szerz., 3-3 gp. és ea.).
Pécs: Szamosi (14 p., 6/7 dupla, 2/3 bünt., 7 lep., 5 ea.), Murphy (13 p., 6/9 dupla, 1/1 bünt., 11 lep.), Sarok (10 p., 2/4 dupla, 6/6 bünt., 3-3 szerz. és ea.)

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 81-93 (17-23, 20-23, 27-26, 17-20)

Az eredményből ítélve gyaníthatóan sem Magyar Gergely, sem pedig Gáll Tamás nem dicsérte meg védekezésükért lányait. Viszont így nyilván egy látványos, érdekes meccset láthattak a szurkolók Szekszárdon, a harmadik negyed dobópárbaja után kialakult 27-26-os hazai szakaszgyőzelem pedig még férfi szinten is dicséretes részeredmény lenne. A vendégek végig vezetve nyerték meg az összecsapást, elsősorban egészen ki vételes távoli dobóteljesítményüknek (9/12, 75%) köszönhetően a dicséretesen küzdő szekszárdiakkal szemben. Akiknél e meccsen mutatkozott be a szerb Celarevo csapatától igazolt, elsősorban a négyes poszton bevethető Szonja Marics, aki előző csapatában a most zajló évadban közel 20 pontot és 10 pattanót átlagolt.

Szekszárd: Cvetanovics (15 p., 5/7 dupla, 5/5 bünt., 7 lep.), Szemerédi (15 p., 3/6 dupla, 1/3 tripla, 6/6 bünt., 3 lep.), Marics (13 p., 4/5 dupla, 1/1 tripla, 2/2 bünt., 2 lep.), Baksa (8 p., 4/7 dupla, 6 gp.).
ZTE: Bukovszki (23 p., 5/9 dupla, 3/3 tripla, 4/4 bünt., 4-4 lep. és gp., 3-3 szerz és ea), Vida (21 p., 4/8 dupla, 3/3 tripla, 4/4 bünt., 3 lep.), Zsovár (14 p., 2/2 dupla, 2/3 tripla, 4/4 bünt., 5 ea., 3 gp.).

DKSK-MISI - Ceglédi EKK 74-64 (15-26, 20-9, 14-14, 25-15)

A változatos, fordulatos összecsapás elején a vendég ceglédiek gyors, pontos játékukkal alaposan meglepték a Diósgyőrt. A következő 10 percben Milen Vukicsevics csapata rendezte védekezését, s szünetig ledolgozta a hátrányát. Térfélcsere után, a harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a záró szakasz pedig egyértelműen a Hadzsovics-Skrics duó vezette hazai együttesé volt. A hazai sikerhez nagyon kellett Ocsenás eredményessége, s jó szervező játéka, a ceglédieknél pedig mindenképpen figyelemre méltó Sosnowska 15,15-ös dupla duplája. A ceglédiek gyenge dobóteljesítményük miatt maradtak alul, pedig nem kevesebb, 23 lepattanót szereztek a Diósgyőr palánkja alatt, s a pattanóharcot jelentős magassági fölényben lévő riválisukkal szemben 43-26-ra nyerték. Az itt elvesztett labdákat, pontokat a hazaiak oly módon "hozták vissza", hogy 32 büntetőt dobhattak, szemben a vendégek 12 kísérletével a vonalról, érdekességként említjük, hogy Brankica Hadzsovics egymaga több büntetőt dobhatott, mint a ceglédi csapat játékosai összesen.

Diósgyőr: Hadzsovics (24 p., 3/7 dupla, 3/8 tripla, 9/13 bünt., 10 kih. fault), Skorics (18 p., 7/7dupla, 1/2 tripla és bünt., 8 lep., 3-3 szerz. és ea.), Farkasinszki (13 p., 2/5 dupla, 9/10 bünt., 9 lep., 7 kih. fault), Ocsenás ( 11 p., 3/5 tripla, 2/3 bünt,. 5 gp.).
Cegléd: Dobrowolska (16 p., 2/4 dupla, 4/8 tripla), Sosnowska (15 p., 3/7 dupla, 1/3 tripla, 6/6 bünt., 15 lep. (8 támadó)), Orbán (11 p., 3/11 dupla, 1/4 tripla, 2/2 bünt., 4-4 ea. és gp.), Serbán (10 p., 5/10 dupla, 0/7 tripla, 7 lep.), Cymmer (2 p., 1/5 dupla, 0/1 tripla, 8 lep. (6 támadó), 8 gp.)

Kép (1.): Girgasz Sport Photo
Kép (2., slide): boon.hu