Biztosan nyert a Diósgyőr

A női bajnokság 10. fordulójának második pénteki mérkőzésén a legutóbb a PEAC-ot legyőző, összesen öt győzelmet számláló Diósgyőr az egy hete Szekszárdon drámai csatában elbukó, két sikerrel álló Ceglédet fogadta.

Jól kezdett a DKSK, főleg a légiósok jártak elemükben, ám a túloldalon a rutinos Hegedűs Rita szinte egymaga vitte a hátán csapatát: hat percet követően már 9 egységnél járt a bedobó. Tartotta is magát igen jól a Cegléd, a hazaiak nem tudták leszakítani őket. Raven és Sanford is folytatta ponterős játékát, de Hegedűs teljesítményére már-már szavak sem voltak, triplájával 17-15-öt mutatott a tábla, Hegedűs pedig már 12 pontnál járt. A negyed végét azonban megnyomta a Diósgyőr, egy 9-0-ás rohamot produkálva 26-17-re elléptek.

A folytatásban megálltak a felek a ponttermelésben, három percig nem esett kosár. Mrozinska törte meg a gólcsendet, ám Reiner büntetőivel a 14. percben 11 ponttal, 30-19-re vezettek a hazaiak. Baksa kosarával igyekezett zárkózni a Cegléd, vissza is jöttek tízen belülre, ám ez csak átmenetinek bizonyult. Bukovszki triplája után ugyanis már 15 pont volt a különbség (44-29). A negyed végén Serbán büntetői is csak egyetlen egységgel tudták közelebb hozni a Ceglédet.

A nagyszünet után Cymmer pontjainak köszönhetően nem nőtt a hazaiak előnye jelentősen, ám a negyed derekán úgy festett megtörte a CEKK ellenállását a Diósgyőr. Fürtős távolijával a 26. percben 62-42-re vezettek, igaz a játékrész végén Hegedűs kosarával 15 pontra „visszajöttek”, ám az ismét tarthatatlanul játszó Raven révén végül ismét megléptek a piros-fehérek.

Az utolsó negyedben Reiner és Skorics kosaraival már a harmincas határt is átlépte a különbség (84-53). A végjátékban Dubei és Fejes kosarai koronázták meg a Diósgyőr teljesítményét – a miskolciak kissé álmos kezdést követően végül a papírformának megfelelően magabiztosan győztek a CEKK ellen.

Work Force DKSK-Miskolc – Ceglédi EKK 95-64 (26-17, 19-14, 23-18, 27-15)

Diósgyőr: Bukovszki 6/6, Skorics 16, Raven 26, Szabó P. 10, Sanford 15. Csere: Bozóki, Fürtös 9/6, Ocsenás 2, Reiner 7, Dubei 2, Fejes 2. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos

CEKK: Baksa 6, Medgyessy 3/3, Cymmer 13/3, Hegedűs R. 20/6, Mrozinska 13. Csere: Kobolák 2, Filipowicz D., Serbán 6, Millner 1. Vezetőedző: Újhelyi Gábor

Kép: boon.hu