Bombameglepetés: Pécsett nyert a Cegléd!

Két nap alatt kétszer csap össze egymással a PEAC és a Cegléd, előbb a bajnokságban Pécsett, majd vasárnap a Magyar Kupában Cegléden. A baranyaiak immár Hutlassa Fanni nélkül készültek, hiszen a nyáron az Egyesült Államokból hazatérő játékostól megváltak.

PEAC-Pécs – Ceglédi EKK 77-81 (18-26, 23-18, 17-18,19-19)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, vezette: Makovsky, Radnóti, Lövész

Igen jól indult pécsi szempontból a találkozó, Horváth Lilla triplája után már 9-2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Ekkor ébredtek fel a vendégek, igaz nem is akárhogyan: Serbán kosara egy 10-0-ás ceglédi szakaszt zárt le. A hosszabb hazai gólcsendet Jaeschke törte meg a palánk alatt (11-12), ám a ragyogó ceglédi periódusnak így sem tudott véget vetni a PEAC. Orbán majd Hegedűs hármasa után 20-11-re vezetett a CEKK. A negyed végén Szamosi vezérletével úgy tűnt felzárkóznak a hazaiak, de Baksa büntetőivel 26-18-cal ért véget az első negyed.

A folytatásban Mrozinska pontjaival tíz pontra hizlalta előnyét a CEKK. A lengyel magasember rendre eredményesnek bizonyult, így nem tudott szűkíteni hátrányán a pécsi együttes (26-34). Djokics mester folyamatos cserékkel igyekezett fogást találni a ceglédieken és a 17. percben Barbour labdaszerzése majd kosara után 32-36-nál időt is kért Újhelyi Gábor. A 8-2-es pécsi roham után kiegyenlítetté vált a meccs, amely annak is volt köszönhető, hogy szigorított védekezésén a PEAC. Barbour 2+1-ével már egyenlő volt az állás (41-41), de Orbán triplájának köszönhetően végül a vendégek mehettek előnnyel pihenőre.

Jól kezdte a félidőt a Cegléd. Medgyessy kosarával 49-41-re vezettek, jókor jött hazai szempontból Horváth Lilla második hármasa. Szamosi is továbbra is ponterősnek bizonyult, ennek ellenére az együtt már 27 pontnál járó Mrozinska és Orbán kosaraival tízzel a CEKK ment (52-62), ráadásul Djokics mester technikai hibát is kapott reklamálásért. A játékrész végén Jaeschke kosarával négy pontra férkőzött a PEAC.

Az utolsó negyedbe így szoros állással érkeztek a felek. A 33. percben Zseljko Djokics megkapta második technikaiját is, a pécsiek még a folytatást is kétségbe vonták, ám végül folytatódott a meccs - immár Imreh Ajtony vezetésével a pécsiek. Közben Medgyessy hármasával 68-58-ra vezetett a CEKK, sőt Orbán is hármast dobott: 13 pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia a Pécsnek négy perc alatt. Ráadásul És úgy tűnt nem tartotta mindezt lehetetlennek a hazai alakulat, Fűrész távolijával 73-68-ra jöttek fel. Rendkívül szorosan alakult a végjáték: a szinte végig az eredmény után loholó hazaiak a záró percbe érkezve Barbour kosarával 76-76-nál egyenlítettek. Orbán büntetőivel három pontos előnybe került a CEKK, amikor csak 22 másodperc volt hátra a meccsből: Dusanics hármasa leperdült, a támadólepattanó után Szamosi viszont csak egy büntetőt értékesített. Nem úgy Orbán, aki 24. pontjával biztosította a Cegléd bravúrgyőzelmét.

PEAC: Fűrész 9/3, Barbour 25, Dusanics 6, Horváth L. 10/6, Jaeschke 10. Csere: Czirják, Czukor 2, Szamosi, Csutorás.

CEKK: Medgyessy 10/3, Cymmer 5, Orbán 24/9, Hegedűs R. 10/3, Mrozinska 14. Csere: Baksa 8, Serbán 6, Kobolák 4, Millner, Filipowicz D.

Fotó: cekk.hu