BSE: biztos rajt-cél diadal

Elmaradt a várt nagy küzdelem az alsóházi rangadón. A BSE az eső negyed végén elhúzott s attól kezdve a Vasas egy pillanatra sem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást

BSE FCSM - MKB Euroleasing Vasas 77-62  (21-9, 22-19, 20-16, 14-18)

Barnai révén a vendégek szereztek vezetést az alsóházi rangadón. A kimondottan alacsony szerkezetű ötössel kezdő BSE erre Károlyi és Hegedűs jóvoltából 5 ponttal válaszolt. A tét éreztette hatását, kevés volt a pont, sok a hiba. A BSE "ment" pár ponttal, s a hazaiak jobban azért nem tudtak elhúzni, mert rendre csak 1-1 büntetőt dobtak be játékosai. Pusztai villanásaival 1 pontra feljött a Vasas, ám ekkor Sonyák bedobota büntetőit,majd Károlyi emeltbe egy hármast. A negyed hajrája egyértelműen a hazaiaké volt, akik a szakaszt egy 8-0-s rohammal s 12 pontos előnnyel zárták a megilletődött vendégekkel szemben.

Tiba triplájával indult a második negyed, 15 pontra nőtt a BSE előnye. Óriási fordulat következett, egy csapásra szervezetté ált a Vasas védekezése s ettől rögtön ritmusuk is lett a vendég akcióknak, a BSE lendülete pedig megtört. A negyed közepén egy 9-0-s szakasszal szorossá tették a meccset. Jót tett a hazai csapatnak a teljesen érthető időkérés, Károlyi és Sonyák újra megvillant. Orsó pedig triplát dobott, s a 7 hazai pontra egyetlen Határ-büntető volt a válasz. A félidő vége nagy dobópárbajt hozott, az utolsó bő percet 7-0-ra nyerve 15 pontos előnnyel zárta a félidőt a BSE.

A második félidő elején ritkán s akkor is váltva estek a kosarak. Tartotta 15 pont körüli előnyét a BSE, sőt a negyed égén a remek dobóformát mutató Tiba újabb hármasával növelni is tudta. A befejező negyed elején 20 pont fölé nőtt a BSE előnye, Mányoky hármasával került ezen belülre a Vasas.
A végén mindkét csapatban jöttek a cserék, biztosan nyert a BSE.

BSE: Katona Zs., Orsó, 10/6,  Hegedűs 3, Károlyi 13/3, Vukov 4/3. Cs: Tiba 15/9, Adamecz 10, Bagi 2, Kovalcsik 6, Bodnár 1, Miháczi

Vasas: Pusztai 14, Katona Sz. 2, Bajnoczi 8, Mansaré 2. Barnai 15.Cs: Határ 9, Mányoky 8/6, Koch 1, Müller 3, Gocsmann.

Kép: kosar.blog.hu